Noori eestlasi kuulub maailma esisajasse mitmeid

Teisipäeval avaldatud BWF-i juunioride maailma edetabelis leiab esisajast nii mõnegi eesti mängija. Meeste üksikmängus mõnda aega isegi esikolmikusse kuulunud Tauri Kilk on tänaseks juuniorieast väljas, kuid neli siinset mängijat üritavad tema saavutusi kui mitte ületada siis vähemalt korrata.

Kõrgeimal kohal on hetkel Hugo Themas (Triiton), kellele üheksalt turniirilt kogutud punktid annavad 31. koha. Nädala tagasi oli Hugo neli pügalat kõrgemal, 31. jaanuaril ja 7. veebruaril aga oma senisel kõrgeimal, 18. kohal. Andrei Schmidt (Triiton) on 31., tema oli Themasega samadel nädalatel tabeli 41. Chris Robin Talts (Raul Musta SK) on 85. (senine kõrgeim 31. jaanuaril 65.) ja Tregert Gustav Värv (TÜASK) täpselt 100. (kõrgeim 31. jaanuari ja 7. veebruari 74. koht).

Naiste edetabelis on saja parema hulgas hetkel vaid Emili Pärsim (Triiton), kes tänase seisuga maailma 47. sulgpallireket. Selle aasta kolmandal päeval tõusis Emili 36. kohale ning püsis sellel kolm nädalat. Emilia Šapovalova (TÜASK) on 110. ja Elisaveta Berik (Triiton) 122.

Meeste paarismängus kuulusid Themas ja Schmidt 31. jaanuarist 28. veebruarini esikümnesse (esimesel nädalal isegi kaheksandal kohal), uues tabelis ollakse võrdse summaga 15. kohal. Naiste paarismängus on eestlannasid esisajas neli: 45. Emili Pärsim, 57. Elisaveta Berik, 85. Marta Emili Teller (TÜASK) ja Kadi Ilves (TÜASK).

Kohad segapaarismängus: 27. Elisaveta Berik, 40. Emili Pärsim, 49. Hugo Themas, 59. Andrei Schmidt, 74. Marta Emili Teller.

Juunioride maailma edetabelid

BWF-i suures edetabelis on Kristin Kuuba (Triiton) naiste üksikmängus koha võrra madalamal kui nädalapäevad tagasi, kuid säilitanud siiski koha 50 parema seas. Tartlanna on 47., Euroopa mängijate arvestuses aga 11. Naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) on edetabelis 50. kohal ja Euroopa paaridest hoitakse 12. positsiooni. Meeste üksikmängus on valitsev Eesti meister Karl Kert (Raul Musta SK) 256., meespaarismängus hoiavad Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) 186. kohta, segapaarismängus on Ramona Üprus (TÜASK) koos prantslase Nicolas Horeau’ga 126., Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel on 244. kohal.

BWF edetabel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga