Euroopa üksikmängijad Mühlheimis esikaheksasse ei mahtunud

Läinud nädalal Mühlheimis peetud HSBC World Tour Super 300 turniiril Yonex German Open 2023 tegid puhta töö aasialased – üksikmängudes ei jõudnud veerandfinaali ehk kaheksa parema hulka enam ainsatki Vana Maailma sulgpallurit. Paarismängudes said neli paari sellega siiski hakkama – kaks meeste seas, üks nais- ning üks segapaar.

Naiste üksikmängu avaringis meie esireketi Kristin Kuuba 21:15, 21:17 alistanud neljanda asetusega Bingjao He (Hiina) jõudis välja poolfinaali, kus jäi alla Se-Young An’ile (Lõuna-Korea) 18:21, 6:21. Turniiri võitis siiski maailma esireket Akane Yamaguchi (Jaapan), kes alistas finaalis teise asetusega An’i 21:11, 21:14.

Meeste üksikmängu taanlane Viktor Axelsen kaasa ei teinud ning aasialastel oli pidu. Finaalis võitis Ka Long Angus Ng (Hongkong) 20:22, 21:18, 21:18 Shipeng Li (Hiina). Viimane oli poolfinaalis auti mänginud kauaaegse esireketi Kento Momota (Jaapan) 21:11, 21:7.

Naiste paarismängus pidid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel avaringis tunnistama Nami Matsuyama ja Chiharu Shida 21:14, 21:7 paremust. Esimese asetusega jaapanlannad marssisid finaali välja, kuid seal pidid nemadki kaotusega leppima. Ha-Na Baek ja So-Hee Lee (Lõuna-Korea) võitsid 21:19, 21:15. Meespaarismängus olid lõunakorealased mõlemal pool võrku. Sol-Gyu Choi ja Won-Ho Kim jäid peale 21:19, 18:21, 21:19, Min-Hyuk Kang ja Seung-Jae Seo said teise koha.

Segapaarismängus võidutsesid hiinlased Yanzhe Feng ja Dongping Huang, lõunakorealased Wo-Ho Kim ja Na-Eun Jeong teenisid geimides vastavalt 4 ja 15 punkti.

Yonex German Open 2023 turniiritabelid

***

58. Portugal Internationalil Caldas da Rainhas ei õnnestunud eestlastel suuremat edu saavutada. Ainsana teenis kaks võitu Catlyn Kruus, kuid sedagi naisüksikmängu valikturniiril, kus otsustavas kohtumises tuli tunnistada Sara Boyle’I (Iirimaa) paremust 21:16, 21:12. Boyle jõudis põhitabelis välja teise ringi ehk 16 parema sekka, seal kaotas ta Özge Bayrakile (Türgi) 18:21, 15:21. Bayrak omakorda edenes finaali, kus aga kaotas oma kaasmaalasele Neslihan Yigitile 14:21, 12:21.

Naiste paarismängus jäid Kruus ja Ramona Üprus põhitabeli avaringis 17:21, 17:21 alla prantslastele Sharone Bauerile ja Emilie Vercolet’le, kelle teekond sai otsa veerandfinaalis. Esikoha said selleski mänguliigis türklased, Bengisu Ercetin ja Nazlıcan Inci.

Anton Berik ja Mikk Õunmaa jäid meespaarismängu valikturniiril pidama teise ringis, kus kaotati Kai Niederhuberile ja Michael Tomicile Austriast  15:21, 9:21. Segapaarismängus kaotasid Üprus ja prantslane Nicolas Hoareau põhitabelis avaringis puhtale Prantsusmaa paarile Elo Adam – Sharone Bauer 13:21, 6:21.