Neli esikohta jäi Euroopasse, üks rändas Aasiasse

Tallinnas Kalevi spordihallis lõppes ühapäeval finaalidega sulgpalli EK-etapp Yonex Estonian International 2023. Viiest finaalist neli andsid võidu Vana Maailma sulgpalluritele Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Türgist, ühe võiduauhinna viisid Tallinnast Aasiasse kaasa Singapuri mängijad.

MEESTE ÜKSIKMÄNG

1 – Joakim Oldorff [Fin, 2]
2 – Danilo Bosnjuk [Ukr, 6]
3 – Fabian Roth [Ger, 3]
3 – Enogat Roy [Fra]
17 – Karl Kert

Maailma 75. reket Oldorff oli Tallinnas klass omaette, võites kõik viis kohtumist kahes geimis. Finaaliski ei loovutanud 2002 sündinud soomlane korrakski eduseisu ukrainlasele, juhtides intervalliks 11:4. Geimi lõpetas ta 10:0 soologa seisuks 21:5. Teises geimis sai korraks (1:0) ette ka Bosnjuk, kuid edasi jätkus kõik nagu avageimiski: mullu Welsh Internationali võitnud Oldorff juhtis 10:5, 14:9, 18:10 ja lõpuks 21:13.

NAISTE ÜKSIKMÄNG

1 – Rosy Oktavia Pancasari [Fra, 4]
2 – Devika Sihag [Ind]
3 – Irina Amalie Andersen [Den, 6]
3 – Agnes Körösi [Hun, 5]
17 – Helis Pajuste

Tallinnas valikturniirilt alustanud (ja sealt mänguta põhitabelisse pääsenud) Sihag valitses esimest geimi kaua ja kindlalt (5:0, 10:3, 13:7) ning jõudis geimivõidust kahe punkti kaugusele (19:16). Aga need kaks punkti jäidki tal saavutamata. 2021 segapaarismängus Prantsusmaa meistriks kroonitud Pancasari noppis viis punkti järjest ning võitis 21:19. Ka teise geimi esimeses poole oli Sihagi mäng tulemuslikum (12:7), aga siis sai jaks otsa. Prantslanna kaheksale punktile suutis ta küll veel kahega vastata, kuid lõpp oli taas ühesuunaline liikumine – 21:14.

9 – Anton Berik – Mikk Õunmaa

Rohkem mängu nägi esimeses geimis. Bulgaarlased olid ees 5:3, jäid taha 6:9, jõudsid viigini 9:9 ja jäid jälle maha 9:12. Viimane viik oli 13:13, sealt pääsesid Loh ja Low juhtima 19:15 ning Rusevil ja Stojnovil enam pääsu polnud – 21:18. Teine geim kujunes vaid turniirivõidu vormistamiseks. Singapuri noorsandid juhtisid joogipausiks 11:2 ja lõpuks 21:8.

5 – Kaisa Liis Lepp – Romili Vakk

Ainus finaal, mis nõudis võitja selgitamiseks kolme geimi. Kuus aastat tagasi just Tallinnas Euroopa juunioride meistriks kroonitud ning kaks aastat tagasi Vahemeremaade mängudel võidutsenud Ercetin ja Inci mängisid avageimis maha 16:7 eduseisu ning inglannadel oli kasutada ka kaks geimpalli, kuid lõpuks keerasid kolmanda asetusega türklased numbrid siiski enda kasuks 23:21. Teist geimi domineerisid Chloe Birch ja Estelle Van Leeuwen, kuid 12:8 eduseis lubati türklannadel kahandada viigiks 15:15. Edasi jätkati aga kindlalt ja geim võideti 21:16. Otsustav geim oli türklannade uhke minek – 0:1 mängiti eduseisuks 9:1 ja 13:2 ning selliselt eduseisult tiksuti kenasti lõpuni – 21:8.

SEGAPAARISMÄNG

1 – Jones Ralfy Jansen – Thuc Phuong Nguyen [Ger, 5]
2 – Ludwig Axelsson – Jessica Silvennoinen [Swe, 6]
3 – Tom Lalot Trescarte – Elsa Jacob [Fra, 4]
3 – Patrick Scheiel – Franziska Volkmann [Ger, 1]
17 – Mikk Õunmaa – Ramona Üprus

Päeva esimeses finaalis vormistasid endale 31 minutiga turniirivõidu Saksamaa sulgpallurid. Avageimis mindi punkt-punktis seisuni 8:8, sealt said Jansen ja Nguyen ette 13:9 ning ladusa mänguga võideti kolmandalt geimpallilt 21:15. Teises geimis ei kasvanud ühe poole eduseis pikka aega paarist punktist suuremaks. Prantslased murdusid seisul 14:14. Saksa paar spurtis 18:14-le ning ning viimasest neljast punktist loovutati vastastele vaid üks. 21:16. Ralfy Jansen on sündinud Indoneesias Jakartas, Vietnami juurtega Nguyen Hamburgis.