Tartu 2023. aasta parim naissportlane on Kristin Kuuba

Tartu linna eelmise aasta parimaks meessportlaseks nimetati kergejõustiklane Karel Tilga ja naissportlaseks sulgpallur Kristin Kuuba, seisab Tartu Linnavalitsuse kodulehel. Spordivaldkonna ekspertidest koosnev komisjon valis esitatud ettepanekute põhjal välja spordiaasta Tartu linna parimad seitsmes kategoorias: aasta mees- ja naissportlane, aasta noorsportlane (neiu ja noormees), aasta võistkond, aasta treener ja aasta sporditegu.

Aasta meessportlane – Karel Tilga (kergejõustik)

Aasta naissportlane – Kristin Kuuba (sulgpall)

Aasta noorsportlased – Emma-Melis Aktas (judo) ja Siim Kesküla (ujumine)

Aasta võistkond – võimlemisklubi Rütmika võistkond Siidisabad

Aasta treener – Alar Rikberg (Bigbank Tartu võrkpallimeeskonna peatreener)

Aasta sporditegu – MTÜ Jalgpalliklubi Welco Raadi Holmi jalgpallipargi arendus

Kristin Kuuba krooniti mullu seitsmendat korda järjest üksikmängus Eesti meistriks. Foto: Oleg Harchenko/ESL

“Komisjonil oli taas keeruline valikuid teha, mis näitab, et Tartu sportlaste tase on ühtlaselt kõrge. Eriti rõõmustas sel aastal noorsportlaste tase: noormehi konkureeris parima tiitlile kuus ja neide oli konkurentsis viis,” kommenteeris komisjoni tööd juhtinud linna spordivaldkonna juht Veljo Lamp. “Ka parima võistkonna väljaselgitamine viie kandidaadi seast oli keeruline, sest kõigil neil oli ette näidata häid saavutusi nii vabariiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Kuna lõppenud aasta oli ka liikumisaasta, siis tartlaste spordisaavutused näitavad, et Tartu  on jätkuvalt  sportlik linn.”

Tartu linn õnnitleb spordiaasta parimaid kolmapäeval, 7. veebruaril Tartu ja Tartumaa spordiaasta 2023 tänuüritusel NET Spordihallis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga