Marran – Rüütel jõudsid poolfinaali, Must jäi pidama kaheksa hulka

Portugali lahtistel meistrivõistlustel Caldas da Rainhas jõudsid nii Raul Must meeste üksikmängus kui ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus veerandfinaali. Nelja parema hulka mängis end aga vaid Triitoni naispaar.

Naiste paarismängus said esimese ringis vabad olnud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 45.) tuleristseteks vastu Taani paari. Sellest riigist nõrku vastaseid ei tule ja seda tõestasid ka Iben Bergstein ja Anna Siess Ryberg. Taanlannad pääsesid avageimis ette 7:3, kuid õnneks oma edu arendada ei suutnud. Kaotusseisust 8:10 saavutas Tartu paar kolm punkti järjest ning joogipausile mindi eduseisus 11:10. Viimast korda juhtisid taanlannad 14:13, seejärel suudeti Marrani ja Rüüteli seitsmele punktile vastata vaid kolmega. 21:16.

Teine geim oli tasavägine seisuni 12:11 Taani paari kasuks. Edasi rauges Marrani ja Rüütli vastupanu täielikult ning 25-aastane Bergstein ja 17-aastane Ryberg võitsid geimi 21:12. Otsustav geim algas taanlannade 6:1 juhtima minekuga, kuid 7:1 spurdiga said tartlannad uuesti reele ning rohkem tagasi ei vaadatud. 12:8, 18:9 ja lõpp saabus seisul 21:13. Mäng kestis 54 minutit.

Taani kuninganna alamatest polnud Marranil ja Rüütlil pääsu ka kaheksa parema hulgas. 17-aastane Vibse Jonassen ja temast viis aastat vanem Lisa Kramer jõudsid sinna mänguta, sest nende vastas olema pidanud Hispaania paar loobus turniirist. Esimeses geimis jagus võrdset mängu seisuni 6:6, sealt libisesid tartlannad ette 9:6 ning edasi vaid kasvatati edu. Pooled vahetati pärast meie paari võitu 21:15. Teises geimis kulges kõik esimese asetusega paari jaoks suurepäraselt seisuni 12:6. Seejärel soosis punktiõnn mõnda aega taanlannasid, kes jõudsid viigisesisudeni 13:13 ja 14:14. Õnneks pööras Fortuuna oma pale taas Triitoni sulgpallurite poole, sest 6:0 spurt viis nad ette 20:14 ning kolmas matšpall tõi võidu 21:16. Mängu jätkuks 27 minutiks.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Pühapäeval peetavas poolfinaalis astuvad meie piigadele vastu veel ühed taanlased, neljanda asetusega 19-aastane Natasja P. Anthonisen ja temast aasta vanem Clara Graversen. BWF-i edetabelis on siiski meie omadest tagapool, 78. kohal. Graversen on segapaarismängus U-15 vanuseklassi Euroopa meister aastast 2016. Teises poolfinaalis kohtuvad Jessica Hopton ja Jessica Pugh Inglismaalt ning teise asetusega Christine Busch ja Amalie Schulz Taanist.

Teise Eesti naispaarina teisest ringist oma turniiri alustanud Catlyn Kruus ja Ramona Üprus mängisid pääsu eest kaheksa parema sekka Klara Johanssoni ja Jessica Silvennoineniga Rootsist. Meie paar pääses avageimis ette 12:7 ja 14:8, kuid lõpuni edu hoida ei suudetud. Rootslannad jõudsid viigini 18:18, kuid geimivõiduni oli veel pikka maa – selleks pidid nad koguma 28 punkti. Teine geim kulges Johanssoni ja Silvennoineni dikteerimisel. Vastased läksid ette 6:1, 10:4 ja 13:8. Kruus ja Üprus jõudsid küll veel kahe punkti kaugusele (12:14), kuid sellega said jõuvarud ammendatud. Rootsi esindus teenis seitse punkti järjest ning võitis 36 minutit kestnud matši teise geimi 21:12.

Must komistas veteranile Sri Lankalt

Raul Must (BWF 90.) mängis koha pärast veerandfinaalis Austriat esindava Adi Pratamaga. Eesti esireketil Jakartas sündinud 26-aastane indoneeslasega (BWF-i edetabelis 1009.) suuri probleeme ei tekkinud, ehkki avageimi algus ja lõpp olid tasavägised. Must läks ette 6:1, kuid vastane pääses mängu tagasi. Uus spurt tõi tallinlasele viis punkti järjest ja 12:6 eduseisu, kuid seisul 16:10 tegutses Austria kodakondne taas aktiivsemalt ja parandas seisu 15:16-le. Viigini Pratama siiski ei jõudnud, Must võitis esimeselt geimpallilt 21:19. Teises geimis jätkus tasavägist mängu seisuni 12:11 Musta kasuks. Seejärel eksis meie mees vastasest vähem, sai ette 17:11 ja vormistas võidunumbriteks 21:14. Higi valati platsil 36 minutit.

Veerandfinaalis, mis mängiti laupäeva õhtupoolikul, oli 33-aastase Musta vastaseks veel üks Aasia päritolu sulgpallur, Sri Lanka elanik Niluka Karunaratne. Tänavu veebruaris oma 36. sünnipäeva tähistanud mängumees on BWF-i edetabelis Mustaga lähestikku, 119. kohal. Algedu (7:4, 8:6) sai meie mees, aga seejärel jäi hätta – Karunaratne spurtis 10:2 ja sai ette 16:10. Tallinlane noppis seejärel ise viis punkti järjest ning vähendas vahe miinimumini. Paraku taastas Karunaratne oma mängukindluse ning võitis geimi 21:18. Teises geimis läks Sri Lanka sulgpallur ette 17:11, kuid Must ei tunnistanud veel kaotust. 18:20 pealt murdis meie mees omakorda ette 21:20 ja 25:24. Kolmas geim jäi siiski tulemata, sest viimased kolm punkti teenis siiski vastane ja võitis 27:25.

Poolfinaalis kohtub Karunaratne teise asetusega sakslase Max Weisskircheniga, teise finalisti selgitavad taanlane Ditlev Jaeger Holm ja prantslane Arnaud Merkle.