Marran ja Rüütel lõpetasid Portugalis poodiumi teisel astmel

Portugali lahtistel meistrivõistlustel Caldas da Rainhas jõudsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus finaali. Turniiril esimese asetuse saanud tartlannadel tuli loosi tahtel mängida vaid Taani paaridega. Kui esimesed kolm õnnestus maha murda, siis neljanda vastu jäädi hätta. Kui tänavusel All England Openil Birminghamis suudeti Christine Busch ja Amalie Schulz avaringis alistada 24:22, 16:21, 21:14, siis nüüd jäädi taanlannadele kahes setis alla 16:21, 14:21.

Avageimi esimene pool oli meie paari jaoks veel päikseline, sest ette saadi 6:3 ja 10:7, kuid siis algasid ebakõlad. Taanlannad võitsid neli punkti järjest ja olid puhkepausiks ees 11:10. Mängu jätkudes kasvatasid vastased järjekindlalt oma eduseisu ning kuraditosina minutiga sai geim läbi – 21:16 Euroopa juhtiva sulgpallimaa esindajatele. Teises geimis ei pääsenud Marran ja Rüütel kordagi juhtima. Intervalliks olid Busch ja Schulz ees 11:6, korraks said eestlannad vahe kolmele punktile (12:15), kuid murrangut ei sündinud. BWF-i edetabelis meie paarist enne Portugali turniiri viis kohta madalamal ehk 50. kohal paiknenud taanlannad võitsid 21:14, kogu finaal kestis 28 minutit.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Poolfinaal võideti kaotusseisust

Hommikuses poolfinaalis said Marran ja Rüütel kolmegeimilise heitluse tulemusena jagu neljanda asetusega taanlannadest – 19-aastane Natasja P. Anthonisen ja temast aasta vanem Clara Graversen alistati 14:21, 21:16, 21:19.

BWF-i edetabelis meie omadest veidi tagapool (78. kohal) paiknenud taanlannad olid meie paarile samuti varasemast tuttavad, sest novembris 2018 võideti neid Norra lahtistel 17:21, 21:14, 21:18. Seekordne kohtumine kulges esimesele üpriski sarnaselt. Avageimis ei loovutanud Anthonisen ja Graversen kordagi liidrirolli. Vaheajaks juhiti 11:7 ning seisult 17:14 teeniti järjest geimivõiduks vajalikud neli punkti.

Teiseks geimiks olid Marran ja Rüütel end soojaks mänginud ja 0:2 kaotusseisust mindi ette 7:4. Taanlannad tegid küll vahe tasa ja pääsesid ka paar korda juhtimagi, kuid intervalliks olid ikkagi ees Marran ja Rüütel 11:9 ning pärast pausi hoiti mäng kindlalt enda kontrolli all. Geim võideti 21:16.

Otsustava geimi algus oli Triitoni paari päralt, sest kiiresti mindi ette 9:3 ja 11:4. Eduseisus 18:14 halvas mõte läheneva võidu möödapääsmatusest veidi eestlannade tegutsemist ning vastasel lubati skoorida viis korda järjest. Kaotusseis (18:19) püsis õnneks siiski vaid hetke, sest 3:0 spurt otsustas. Esimeselt matšpallilt võideti 21:19. Kohtumine kestis 49 minutit.

Christine Busch ja Amalie Schulz alistasid oma poolfinaalis Jessica Hoptoni ja Jessica Pugh’ Inglismaalt 21:19, 21:13.

Taanile veel kaks esikohta

Lisaks esikohale naiste paarismängus võidutsesid Taani sulgpallurid Caldas da Rainhas veel kahes mänguliigis. Meeste üksikmängus jäi kaotuseta Ditlev Jæger Holm. 23-aastane mängumees võitis finaalis teise asetusega sakslase Max Weisskircheni 21:15, 21:17 ning tõuseb uues BWF-i edetabelis kindlasti seniselt 91. kohalt ettepoole. Meeste paarismängu finaal oli üldse taanlaste siseasi, võidujoont hoidsid lõpuni Mads Pieler Kolding ja Frederik Søgaard, kes mängisid 21:17, 21:18 üle Emil Lauritzeni ja Mads Vestergaardi.

Naiste üksikmängus läks esikoht Ungarisse, sest Laura Sarosi oli mõlemas geimis 21:19 parem prantslannast Marie Batomene’ist. Portugali turniiri viimases finaalis, segapaarismängus, said võidu Callum Hemming ja Jessica Pugh. Teise asetusega prantslaste William Villegeri ja Sharone Baueri vastu võitsid inglased esimese geimi 21:18, kaotasid teise 19:21 ja võitsid otsustav kolmanda 21:15.