Meistrivõistluste avapäeval Triitonile rohkem võite kui kaotusi

Sander Merits

Eesti 56. meistrivõistlused sulgpallis algasid Tallinnas Kalevi spordihallis neljapäeval meeste üksikmängu kvalifikatsiooni ning põhiturniiri esimese ringiga ning avaringi kohtumistega meespaarismängus ja segapaarismängus.

Meeste üksikmängus püüdlesid kahte põhiturniirile viivat kohta ka kolm Triitoni mängijat ning kahel neist õnnestus eesmärk saavutada. Sander Merits juhtis avaringis Vahur Kivistiku vastu 4:1, kui viimsilane vastupanust loobus. Teine kohtumine klubikaaslase Gregor Rämmali vastu lõppes Sanderi võiduga 21:18, 21:12. Gregor oli teise ringi jõudnud tänu 21:12, 21:8 võidule Enriko Õunapuu (TSKeskus) üle. Tabeli alumises pooles kaotas Anton Berik teisena edasi saanud Andres Arule (Tallinna Kalev) 8:21, 8:21. Et kuuenda asetusega Rainer Kaljumäe loobus, pääses mänguta põhitabelisse ka Kristjan Orrin (Triiton) .

Kõik kolm kvalifitseerunut jätkasid ka põhitabelis võiduga, sest Merits mängis üle Robin Schmalzi (TSKeskus) 21:17, 21:12, juba 2002. aastal oma selle mänguliigi seni ainsa medali, hõbeda, saanud Aru alistas Markus Saarepuu (Triiton) 21:16, 21:10 ning Orrin oli parem Sten Muinastist (Viimsi SK) 21:10, 21:19. Ainsa asetatud mängijana ei pääsenud 16 parema sekka seitsmendana tabelisse paigutatud Karl Rasmus Punas (Fookus), kes jäi alla Mihkel Taltsile (TÜASK) 10:21, 11:21.

Triitoni mängijaist ületasid esimese takistuse edukalt veel Christopher Siilbaum (võitis Mati Soo Nõost 21:8, 22:20), viienda asetusega Mihkel Laanes (alistas Rannar Zirki Nõost 21:13, 21:12), Mihkel Martin Liim (Märt Aolaidiga TSKeskusest 21:8, 9:21, 21:13) ja Tauri Kilk (võitis Tondiraba SK mängija Erik Marksoo 21:13, 21:9). Ainsana kaotas Ronald Üprus, kes jäi alla Mario Kirismale (TSKeskus) 14:21, 15:21.

Meeste paarismängu avaringis üllatasid mullu üksikmängus hõbeda ja pronksi teeninud Veeriku sulgpallurid Karl Kert ja Hans-Kristjan Pilve, alistades neljanda asetusega Tallinna kalevlaste paari Karl Kivinurm – Vahur Lukin 21:16, 19:21, 21:19. Veerandfinaalis minnakse kokku teise Tartu paariga, sest Artur Ajupov (Veeriku) ja Tauri Kilk said jagu Karl Rasmus Punasest ja Ain Tiidrusest (Fookus) 21:7, 21:2. Sander Merits ning Eesti meistrivõistlustelt 35 medalit võitnud Heiki Sorge (TÜASK) mängisid end kaheksa parema sekka 21:12, 21:11 võiduga Beriku ja Orrini üle.

Segapaarismängus pidasid triitonlased Tauri Kilk ja Catlyn Kruus kolmegeimilise lahingu tallinlaste Karl Kivinurme ja Editha Schmalziga. Avageim võideti 21:11, kuid teises ja kolmandas geimis jättis õnn tartlased maha. Geimid kaotati 17:21 ja 18:21 ning Mihkel Laanese ja Kristin Kuuba vastu pääsesid mängima tallinlased. Mullu hõbeda saanud Laanes ja Kuuba loovutasid avaringis Ants Mängeli (Smash) ja Eve Laansooga (Tondiraba SK) mängides vastastele geimides vaid 4 ja 13 punkti. Raul Käsner (TÜASK) ja Kati-Kreet Marran (Triiton) ületasid esimese takistuse samuti edukalt – Tanel Talts (Tallinna SK) ja Kai-Riin Saluste (Tallinna Kalev) alistati 21:18, 21:14.

Mängud jätkuvad Kaelvi spordihallis reedel kell 10.