Kaks mullust finaali saavad korduse, tartlasi on kõigis finaalides

Kalevi spordihallis said teise päevaga selgeks neli üksik- ning tosin paarismängijat, kes endale 56. Eesti meistrivõistlustel juba medali kindlustanud. Poolfinaalide kaotajad vastupidiselt üldlevinud tavale meie maal mänguta medalit ei saa, pronks tuleb viimasel päeval teise kaotaja alistamisega endale ikkagi platsil välja võidelda.

Viiest finaalist kaks on mulluste meistrivõistluste kordusetendused. Raul Must (Tondiraba SK) on taas vastamisi Karl Kertiga (Veeriku Badminton) ning segapaarismängus kaitsevad kahe viimase aasta meistrid Kristjan Kaljurand ja Hannaliina Piho (TÜASK) oma võitjastaatust 2014. ja 2019. aastal hõbeda saanud Mihkel Laanese ja Kristin Kuuba (Triiton) vastu.

Raul Musta teekond üksikmängu viieteistkümnenda meistritiitli suunal polnud reedel just ülearu vaevarohke. Teise ringi kohtumises loovutas Christopher Siilbaumile (Triiton) geimides vastavalt 9 ja 11 punkti, veerandfinaalis veteranpallur Andres Arule 1 ja 6 punkti. Alates 2011. aastast õiguskantsleri ametkonnas laste ja noorte õiguste osakonda juhtiv Aru teenis küllap kogu päeva marulisema aplausi, kui ta avageimis seisul 0:16 esimest korda palli Musta väljakupoolele maha sai.

Poolfinaalis Mihkel Laanesega jagus teravamat heitlust mõlema geimi esimeseks pooleks, kui tartlane mitut puhku ka juhtima pääses. Geimide teised pooled kuulusid aga võrgu ees kindlamalt ning platsimängus mitmekülgsemalt tegutsenud tiitlikaitsjale. Lõpuks siis võit numbritega 21:14 ja 21:11.

Ka Karl Kert alistas teel finaali kõik vastased kahe geimi vaevaga. Avapäeval head mängu näidanud Sander Merits (Triiton) kaotas talle 6:21, 12:21, Mihkel Talts (TÜASK) veerandfinaalis 15:21, 11:21 ja Kristjan Täherand (Tondiraba SK) poolfinaalis 7:21, 18:21

Kahe mänguliigi medalimängud on vaid tartlaste pärusmaa

Poolfinaalide õhtupooliku üks haaravamaid mänge peeti segapaarismängus, kus ühel pool võrku olid Kuuba ja Laanes ning teisel poolel Kati-Kreet Marran (Triiton) ja Raul Käsner (TÜASK). Esimene geim palju pinget ei pakkunud, sest Kuuba ja Laanes olid juba pausiks ees 11:2 ja võitsid 21:8, see-eest teises geimis jagus põnevust viimaste punktideni. Marran ja Käsner juhtisid 19:17, kuid vastased viigistasid ja teenisid kaks matšpalli. Edu tõi siiski alles kolmas seisuks 22:20.

Teises poolfinaalis oli tiitlikaitsjatel Kaljurannal ja Pihol ärevaid hetki, sest avageim kaotati Nõo ja TÜASK-i noorteühendusele Oskar Männik – Ramona Üprus 20:22. Teises seati 21:10 võiduga siiski tasakaal jalule ja kolmandas vormistati finaalipilet eduga 21:16. Seega kuuluvad selles mänguliigis kõik medalid laupäevaste kohamängude tulemustele vaatamata tartlastele.

Naiste üksikmängus neljandat aastat järjest võidutseda ihkav Kuuba mängib teist aastat järjest kulla pärast oma klubikaaslasega. Kui mullu oli selleks praegu vigastust raviv Helina Rüütel, siis tänavu Kati-Kreet Marran, kel sellest mänguliigist seni vaid kaks pronksi.

Et naisi kogunes seekord üksikmängu mängima ainult üheksa, oli nii Kuubal kui ka Marranil finaali jõudmiseks vaja jagu saada vaid kahest vastasest. Läinud reedel Taanis treeninglaagri lõpetanud Kuuba kummalgi vastasel endale ohtlikus saada ei lubanud. Mullu pronksi teeninud Hannaliina Pihole loovutas ta geimides 12 ja 7 ja Ramona Üprusele (mõlemad TÜASK) 9 ja 10 punkti. Marranil tuli oma klubikaaslaste vastu rohkem vaeva näha, sest Catlyn Kruus vandus talle veerandfinaalis alla 17:21 ja 16:21 ning Helis Pajuste poolfinaalis 16:21, 19:21.

President mängib pronksi pärast

Naiste paarismängus ühendasid Kuuba ja Marran tänavu jõud, mullu sai esimene neist kulla ja teine hõbeda. Esikohakonkurentsi pakub neile teine Tartu paar, neli aasta tagasi koos Marraniga kulla teeninud Sale-Liis Teesalu ning mullu pronksipaaris osaline olnud Piho.

Selle mänguliigi neljas veerandfinaalis ei läinud üheski paaris vaja kolmadat geimi. Kahest geimist piisas ka poolfinaalides, kus Kuuba – Marran võitsid Ulla Helmi ja Eve Laansoo (Tondiraba SK) 21:3, 21:13 ning Piho – Teesalu said jagu Kertu Margusest (TÜASK) ja Editha Schmalzist (Tondiraba SK) 21:9, 21:15. Seega elab võimalus, et Eesti Sulgpalliliidu presidendil tuleb edu korral pronksimängus laupäeval iseennast autasustada.

Meespaarismängus lähevad Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kuuenda järjestikkuse kulla järele mulluse pronksipaari Laanese ja Mikk Järveoja (TÜASK) vastu. Tiitlikaitsjad näitasid poolfinaalis koha kätte Karl Kertile ja Hans Kristjan Pilvele (Veeriku Badminton) 21:14, 21:12. Laanes ja Järveoja murdsid Kristjan Täheranna (Tondiraba SK) ja Mihkel Taltsi (TÜASK) vastupanu numbritega 21:18 ja 21:16.

Medalimängud algavad laupäeva keskpäeval naiste paarismänguga. Järgnevad meeste ja naiste üksikmäng, meeste paarismäng ning viimaseks on jäetud segapaaride medalijagamine. Kaljurannal, Käsneril ja Laanesel tuleb seega platsile minna kahes kohtumises järjest.