Meie naispaar jõudis Uppsalas veerandfinaali

Uppsalas IFU Arenas peetaval International Seriesi turniiril Victor Swedish Openil suutis end ülipika võistluspäeva lõpuks veerandfinaali murda vaid üks Eesti esindus, naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Avaringis vabad olnud tartlannad võitsid teises ringis India paari Palak Arora ja Unnati Hooda 21:12, 21:15 ning mängivad laupäeval koha pärast poolfinaalis Bengisu Ercetini ja Nazlican Inciga Türgist.

Catlyn Kruus ja Ramona Üprus andsid avaringis kõva lahingu jaapanlannadele, kaotades avageimi vaid 20:22. Teises jäid Kanano Muroya ja Miku Sugiyama peale 21:11 ning reedese võistluspäeva lõpuks jõuti koos välja veerandfinaali.

Naiste üksikmängus esimest asetust omanud Kristin Kuuba alistas avaringis probleemideta Era Maftuha (Aserbaidžaan) 21:7, 21:11 ning pidi ootama hilisõhtuni, et veerandfinaali pääsemise nimel mängida Ruzana Ruzanaga Indoneesiast. Mängiti kolm geimi ning viimane punkt jagati hetkel, mil mängu algusest oli möödas üks tund ja 18 minutit.

Väga tasavägiselt alanud avageimis pääses Kuuba viigiseisult 10:10 ette 13:10 ning juhtis lõpuni, võites 21:17. Teie geim möödus peamiselt Ruzana napil juhtimisel, otsustav spurt õnnestus tal teha viimaselt viigiseisult 16:16. Vastane läks ette 20:16 ja võitis geimi 21:17. Kolmandat geimi Kuuba tõenäoliselt meenutada ei taha. Ta oli ees 10:5, 15:9 ja 19:13, kuid loovutas siis initsiatiivi ning kaotas lõpuks 20:22…

Meeste paarismängus pidasid Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kaks kolmegeimilist mängu. Esimeses neist alistati Sanjai Srivatsa Dhanraj ja Sai Pavan Karri Indiast 19:21, 21:15, 21:15, teises aga jäädi 21:23, 21:18, 20:22 alla esimese asetusega Raymond Indrale ja Daniel Edgar Marvinole Indoneesiast.

Segapaarismängus jäi kõigi kolme Eesti paari laeks teine ring. Eesti meistrid Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran võitsid alustuseks rootslasi Oscar Reuterhalli ja Fiona Hallbergi 12:21, 23:21, 21:17 ning seejärel kaotasid taanlastele Sebastian Bugtrupile ja Mai Surrowile 12:21, 7:21.

Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel olid avaringis vabad, teises suudeti jaapanlaste Hiroki Takeuchi ja Maiko Kawazoe vastu geimides teenida vastavalt 11 ja 10 punkti. Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus alustasid 20:22, 21:15, 21:13 võiduga poolakate Lukasz Cimoszi ja Karolina Szuberti üle, kuid neljanda asetusega Uus-Meremaa paarile Adam Jeffrey ja Justine Villegas jäädi alla 17:21, 12:21.