Uppsala võõrustab Swedish Openit

Vanas ja auväärses ülikoolilinnas Uppsalas algas neljapäeval International Seriesi kategooriasse kuuluv Victor Swedish Open 2023. Kohal on ka Eesti paremik, Kristin Kuubal on naiste üksikmängus esimene asetus nagu ka Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil naiste paarismängus. Kui nimetatud alustavad turniiri reedel põhitabelis, siis tänavu esimest korda meeste üksikmängus Eesti meistriks kroonitud Karl Kert pidi enda tabelikõlblikkust tõestama valikturniiril. Paraku pidi tartlane leppima vaid ühe kohtumisega, sest kaotas kohe avaringis Marcus Viscovichile (Taani) 10:21, 12:21.

Naiste üksikmängu valikturniiril oli Catlyn Kruus avaringis Tanishq Mamilla Palli vastu avageimis 8:4 eduseisus kui India sulgpallur sai vigastada ning pidi tartlannale loobumisvõidu andma. Järgmises ringis võitles Kruus vapralt veel ühe indialanna Tara Shahi vastu, kuid kaotas 10:21, 17:21. Võit andnuks koha põhitabelis. Helis Pajuste sai oma võimeid võrrelda samuti India mängijaga ning pidi tunnistama Aashi Rawati 25:23, 21:12 paremust. Kristin Kuuba esimene vastane reede pärastlõunal on Era Maftuha (Aserbaidžaan).

Meeste paarismängus heitlesid Anton Berik ja Mikk Õunmaa valikturniiri avaringis 42 minutit soomlaste Eliel Melleri ja Niilo Nyqvistiga ja jäid peale 22:20, 15:21, 21:16. Teine võit viinuks triitonlased juba põhitabelisse, aga Mads Gadegaard ja
Oliver Geisler olid veel natuke liiga kõva pähkel – avageimi võitsid taanlased 21:18 ja teise 21:17.

Naiste paarismängus on Marran ja Rüütel juba teises ringis, sest avaringis neile vastast ei loositud. Seal mängitakse reedel kas Soome või India paariga. Catlyn Kruus ja Ramona Üprus on platsil juba esimeses ringis, vastasteks Kanano Moroya ja Miku Sugiyama Jaapanist.

Segapaarismängus on Kristjan Kaljurand ja Rüütel avaringis vabad, Õunmaa ja Üprus kohtuvad avaringis poolakatega ning Raul Käsner ja Marran rootslastega.

Victor Swedish Open 2023

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga