Naispaar jäi Uppsalas jagama viiendat kohta

Uppsalas IFU Arenas peetaval International Seriesi turniiril Victor Swedish Openil ainsa Eesti esindajana end veerandfinaali murdnud naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel jäid lõpuks jagama viiendat kohta, sest veerandfinaalis kaotati Bengisu Ercetinile ja Nazlican Incile Türgist 16:21, 9:21.

36 minutit kestnud matši avageimis said türklannad kohe ette ja olid intervalliks juhtimas 11:5. Kaotusseisust 12:18 suutsid tartlannad tulla veel kahe punkti kaugusele (16:18), kuid viimased kolm punkti langesid siiski vastaste kasuks. Teises geimis jätkus tasavägist mängu Türgi paari eduseisuni 4:3. Sealt edasi tegid Ercetin ja Inci 6:0 vahespurdi ning kasvatasid pärast joogipausigi oma edu pidevalt. Marran ja Rüütel teenisid viimased punktid seisuks 9:18.

Poolfinaalis meisterdasid türklannad numbrite poolest üsna sarnase skoori, kuid vaid selle vahega, et 17:21 ja 9:21 olid nüüd nende kaotusenumbrid jaapanlannade Maiko Kawazoe ja Sorano Yoshikawaga mängides. Pühapäevane finaal on Jaapani mängijate siseasi, sest tabeli alumiselt poolelt mängisid end esikohamängule reedel avaringis Catlyn Kruusist ja Ramona Üprusest jagu saanud Kanano Muroya ja Miku Sugiyama.

Naiste üksikmängu teises ringis Kristin Kuuba pealtvaatajaks jätnud Ruzana Ruzana Indoneesiast mängis end välja poolfinaali, kus kaotas Hina Akechile (Jaapan) 18:21, 15:21. Teine finalist on Sin Yan Happy Lo (Singapur).