Meeste üksikmängus on Jelgavas poolfinaalides vaid eestlased

Badminton Europe’i karikasarja Futures Seriesi taseme etapil Yonex Latvian Internationalil Jelgavas oli laupäev Eesti meesüksikmängijatele edukas – hommikupoolikul jõudis veerandfinaalidesse seitse eestlast ja üks leedulane, õhtupoolikul peetud mängudes langes konkurentsist ka viimane mitte-eestlane. Igaunja meeste täismängu „rikkus“ Oskar Männik, kes teises ringis jäi kahes geimis alla neljanda asetusega Mark Šamesile 14:21, 19:21.

Üks poolfinaal on Veeriku Badmintoni valitseda

Veerandfinaalis kohtus 20-aastane leedulane Hans-Kristjan Pilvega (Veeriku Badminton), kes oma teise ringi mängus oli parem Artūrs Akmensist (Läti) 21:10, 21:12. Avageim oli tasavägine, kuid seisult 8:8 spurtis Šames vaheajaks ette 11:8. Pilve jõudis viigini 14:14, läks ette 20:17 ning võitis 21:19. Teises geimis olid juhtohjad algusest peale Pilve käes. Puhkehetk saabus eestlase eduseisul 11:6. Mängu jätkamisel kasvatas Pilve oma eduseisu kaheksale punktile (16:8). Leedulane ei tõstnud küll veel käsi üles (10:16, 13:19), kuid eestlast püüda enam ei suutnud. Pilve võitis  21:13, matš kestis 25 minutit.

Pilve vastane poolfinaaliks tuli paarist Tauri Kilk – Karl Kert. Kilk (Triiton) sai oma avamängus jagu Artūrs Kelpest (Läti) 21:10, 21:7, teise asetusega Kert (Veeriku Badminton) Ragnar Sepast (Tondiraba SK) 21:4, 21:5. Eesti meistrivõistlustel veebruaris Raul Musta järel hõbeda saanud Kert oli favoriit, kuid Kilk hakkas talle julgelt vastu. Esimeses geimis suutis Kert viigiseisult 14:14 teha otsustava spurdi ja võita 21:17. Teises geimis sai Kert kiiresti ette 9:2 ning sellega oli asi otsustatud. Kert võitis geimi 21:11 ning kohtub finaalipääsu pärast oma klubikaaslasega.

Zirk sai jagu esimese asetusega mängijast

Tabeli ülemises pooles sai tubli teoga hakkama Nõo Sulgpalliklubi esindaja Rannar Zirk, kes mängis kolmes geimis üle Jelgava turniiril esimese asetuse saanud Camilo Borsti. 20-aastane sakslane võitis küll avageimi 21:17, kuid edasi oli kindlam 17-aastane Zirk. Ta võitis teise geimi 21:19 ja otsustava kolmanda 21:13. Veerandfinaalis mängis Zirk Mikk Järveojaga (Triiton), kes oli 21:12, 21:15 parem Mihkel Taltsist (TÜASK). Esimesena kindlustas endale koha poolfinaalis Järveoja. Zirk hakkas küll seegi kord kõvasti vastu, kuid kaotas lõpuks siiski 11:21, 21:19, 11:21.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis kokku kolmanda asetusega Mihkel Laanesega (Triiton), kes 23 minutiga sai jagu Artur Ajupovist (Veeriku Badminton) 21:13, 21:7. Hommikupoolikul oli Laanes kindlalt löönud Mario Kirismad (TSKeskus) 21:9, 21:16, Ajupov omakorda oli leedulasest Danelius Berzanskisest parem 21:9, 21:8.

Mihkel Laanes. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Kruus püsib konkurentsis

Naiste üksikmängus jäi veerandfinaalideks konkurentsi veel kaks Eesti sulgpallurit, Catlyn Kruus ja Helis Pajuste (mõlemad Triiton). Kruus võitis klubikaaslase Karina Kapaneni 21:11, 21:9, Pajuste pääses kaheksa parema hulka mänguta, sest ungarlanna Réka Madarász Jelgavasse ei sõitnud.

Laupäeva õhtupoolikul peetud Triitoni mängijate omavaheline lahing kestis kolm geimi ning andis võidu ja koha poolfinaalis Kruusile. Catlyn võitis avageimi kindlalt 21:11, kuid teine kuulus Helisele 21:16. Kolmandas oli noorem Kruus taas kindlam ning jõudis 21:15 võiduga nelja parema hulka.

Tartlanna viimane takistus teel finaali on pühapäeva hommikul Katharina Fink (Itaalia), kes avaringis oli tasavägise heitluse järel kolmes geimis parem Ramona Üprusest. Teine finalist tuleb paarist Perla Murėnaitė (Leedu) – Yasmine Hamza (Itaalia). Viimasele kaotas avaringis Kati-Kreet Marran (Triiton).

Meeste paaridele juba nelikvõit käes!

Meeste paarismängus on pühapäeval platsile asja vaid Eesti paaridel, sest poolfinaalides kohtuvad Mikk Järveoja – Mihkel Laanes ja Artur Ajupov – Tauri Kilk ning Karl Kert – Mihkel Talts ja Oskar Männik – Rannar Zirk. Esimese asetusega Järveoja ja Laanes võitsid veerandfinaalis Mario Kirisma ja Robin Schmalzi 21:14, 21:17.

Naiste paarismängus alustasid tiitlikaitsjad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel võidukalt. Poolfinaali viis 21:13, 21:9 võit Läti paari Anna Kupča ja Jekaterina Romanova üle. Pühapäeva hommikul on teisel pool võrku veel üks Läti paar, Eiprila Briede ja Annemarija Lorena Priede.

Nelja parema hulka üritasid jõuda ka Catlyn Kruus ja Ramona Üprus, kuid Katharina Fink ja Yasmine Hamza olid liiga kõva pähkel. BWF-i juunioride edetabelis paarismängus vastavalt 27. ja 33. kohal paiknevad itaallannad võitsid esimese geimi 21:10 ja veidi tasavägisemalt kulgenud teise 21:16.

Segapaarismängus jõudsid mõlemad osalevad Eesti paarid poolfinaali. Oskar Männik ja Ramona Üprus võitsid lätlasi Andis Bērziņšit ja Arina Babret 21:16, 21:10, Mihkel Laanes ja Helina Rüütel loovutasid Alens Zandovskisele ja Anna Kupčale geimides vaid 4 ja 5 punkti.