Eestlased kaotasid reedel Jelgavas vaid kolm kohtumist

Futures Seriesi turniir Yonex Latvia International 2020 Jelgavas algas eesti sulgpalluritele edukalt, sest üksikmängudes pidi reedel meie omadest kaotuse vastu võtma vaid kolm mängijat.

Meeste üksikmängus on 16 parema seas 11 Eesti esindajat. 28 osaleja seas pääsesid Karl Kert (2. asetus), Mihkel Laanes (3.) ja Tauri Kilk teise ringi mänguta. Platsil käinutest olid oma lätlastest vastasest paremad Rannar Zirk (Jānis Norvelis 21:10, 21:14), Mikk Järveoja (Alens Zandovskis 21:8, 21:7), Mihkel Talts (Andis Bērziņš 21:17, 19:21, 21:13), Mario Kirisma (Jēkabs Blumbergs 21:9, 21:9), Artur Ajupov (Pauls Gureckis 21:14, 21:8), Hans-Kristjan Pilve (Dāvis Strazdiņš 21:6, 21:5), Oskar Männik (Pauls Eliass Rozenvalds 21:4, 21:2) ja Ragnar Sepp (Patriks Kandis 21:10, 21:17). Ainsana pidi võõrustajate sulgpallurile alla vanduma Robin Schmalz, kes kaotas Artūrs Akmensile 17:21, 9:21.

Kaheksandikfinaalides laupäeval on Eesti mängijatest omavahel vastamisi Järveoja – Talts, Laanes – Kirsima ja Sepp – Kert. Zirk läheb vastamisi esimese asetusega sakslase Camilo Borstiga.

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste üksikmängus peeti hõreda tabeli tõttu (18 osalejat) vaid kuus kohtumist, neist kolmes olid platsil Triitoni mängijad. Karina Kapanen alistas Läti paremikku kuuluva Anna Kupča 22:20, 21:15, Helis Pajuste loovutas Diāna Strognijale geimides vastavalt 8 ja 2 punkti. Kaheksandikfinaalis mängib Kapanen oma klubikaaslase Catlyn Kruusiga, Pajuste aga on endale kindlustanud juba koha veerandfinaalis, sest ungarlanna Réka Madarász jättis Jelgavasse tulemata. Üks eestlanna pääseb kindlasti ka poolfinaali, sest veerandfinaalis on Pajuste vastaseks kas Kapanen või Kruus.

Kati-Kreet Marran jäi 29 minutit kestnud kohtumises kahes geimis (18:21, 18:21) alla Yasmine Hamzale Itaaliast, Ramona Üprus pidi kolmes geimis tunnistama Hamza kaasmaalase Katharina Finki paremust 18:21, 23:21, 17:21.