Jelgava turniiri koosseis hõrenes veelgi

Kevadel alanud koroonapandeemia lõi kogu maailmas spordikalendri segamini, erandiks pole olnud ka sulgpall. Nüüd on Badminton Europe’i kalendris tulemas aga esimene turniir pärast märtsikuist Yonex All Englandit, mille nime kõrval pole märget selle ärajätmisest või edasilükkamisest.

Viiruse ohjamisega oma riigi a sees kiiduväärselt hakkama saanud lätlased peavad eeloleval nädalavahetusel Jelgavas maha Yonex Latvian Internationali, mis tegelikult pidanuks toimuma juba suve esimesel nädalal. Zemgale olümpiakeskuse väljakutel peetav turniir on küll nõrgema kategooriaga kui tavaliselt aasta alguses peetavad Eesti lahtised, kuid keerulistel aegadel tuleb igast mänguvõimalusest kinni haarata.

Lisaks eestlastele ei peljanud eelülesandmiste põhjal Lätti reisida veel Ungari, Saksamaa, Iirimaa, Küprose, Belgia, Leedu, Malta, Slovakkia, Šotimaa ja Hollandi reketisportlased. 28. juuliks oli registreerunud riike 19, nädal enne turniiri algust jäi neid olukorra muutudes seitsme võrra vähemaks. Paraku kärpis viiruse teise laine kiire hoovõtt osaliste ringi veelgi ning reedel, 28. augustil kell 16 alustatakse Jelgavas vaid Läti, Eesti, Leedu ning ühe Saksamaa ja paari Itaalia mängija osalusel.

Meeste üksikmängus kavas olnud kvalifikatsioon jääb ära, kõik 29 osalejat pääsevad otse põhitabelisse. Naiste üksikmängus jäi osalejaid 18, meeste paarismängus 11 ning naiste paarismängus ja segapaarismängus vaid 9 paari.

Reedel alates kella 16-st peetakse esimese ringi kohtumised, laupäeval alates kella 10-st kaheksandik- ja kella 16-st veerandfinaalid ning pühapäeval alates kell 10-st poolfinaalid ning kella 15-st finaalkohtumised.

Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Kahes mänguliigis on tartlastel sel turniiril esimene asetus. Meeste paarismängus on esinumbrid Mikk Järveoja ja Mihkel Laanes, naispaarismängus Kati-Kreet Marran ja pärast pikemat vigastuspausi taas osalev Helina Rüütel. Tartlannadel on ühtlasi kaitsta 2019. aastal samal turniiril saadud esikoht, veel aasta varem võidutses Helina paaris Kristin Kuubaga.

Segapaarismängus on Laanesel ja Rüütlil teine asetus. Finaalis pidanuks nad eeldatavasti kohtuma Hollandi paariga Jona Van Nieuwkerke – Lise Jaques, kuid viimased Lätti ei reisinud.

Meeste üksikmängus tõusis ungarlase Gergely Krauszi tulemata jäämisega esimeseks asetuseks sakslane Camilo Borst. Eestlastest sai teise asetuse tartlane Karl Kert ja kolmanda Mihkel Laanes.

Naiste üksikmängus oli neli kõrgemat asetust ungarlannadel, keda Jelgavas mängimas ei näe. Triitoni sulgpalluritest teevad kaasa Kati-Kreet Marran (esimene vastane Yasmine Hamza Itaaliast), Catlyn Kruus (pääses loosiga otse 16 parema sekka), Helis Pajuste (esimene vastane Diana Stognija Lätist) ja Karina Kapanen (mängib avaringis lätlannade ühe tugevama Anna Kupčaga).

Võistlused kodulehekülg
Tournament Software

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga