Meeste üksikmängu üks finalistidest tuleb väljaspoolt Aasiat

Pealkirjas öeldu sai Tokyo olümpiamängude sulgpalliturniiril selgeks pärast laupäeval peetud meeste üksikmängu veerandfinaale. Tabeli ülemisel poolel selgitavad pühapäeval finalisti seekordse turniiri suurim üllatusmees Kevin Cordón Guatemalast ja neljanda asetusega taanlane Viktor Axelsen. Cordón tegi laupäeval selja prügiseks alagrupis maailma esireketi Kento Momota konkurentsist eemaldanud Lõuna-Korea mängijal Kwang-Hee Heo’l, võites 42 minutiga 21:13 ja 21:18. Tänavu nii All Englandil kui ka EM-il finaali jõudnud Axelsen lubas hiinlasel Yuqi Wei’l mõlemas geimis koguda vaid 13 punkti ning sai päeva lõppenuks lugeda 41 mänguminutiga. Võit Cordóni üle kindlustaks talle Rio pronksi kõrvale juba vähemalt hõbeda, kaotus annaks võimaluse eelmise olümpia saavutust kaitsta.

Tabeli alusmisest poolest edenesid poolfinaali asiaadid. All Englandi tänavune võitja ja valitsev Euroopa meister Anders Antonsen kaotas Anthony Sinisuka Gintingu (Indoneesia, 5) vastu avageimi 18:21, kuid võrdsustas seisu teise geimi võiduga 21:15. Kolmandas geimis jäi peale Jaava saarelt pärit Ginting 21:18 ning jättis viimatise MM-i hõbedamehe jagama viiendat kohta. Tiitlikaitsja Long Chen pidas teise asetusega Tien-Chen Chou (Taiwan) vastu samuti kolmegeimilise heitluse ning siingi jäi peale madalama asetusega mängija. Hiinlane võitis esimese geimi 21:14, kaotas teise koguni 9:21, kuid võitis kolmanda 21:14. Üksikmängu medalivõitjad selguvad Tokyos esmaspäeval.

Yang Lee ja Chi-Li Wang (Taiwan). Foto: bwfbadminton.com

Tokyo mängude teine medalikomplekt leidis laupäeval omanikud meeste paarismängus. Hiina Rahvavabariik selles mänguliigis kulda ei saanud, see läks hoopis Hiina Vabariigile ehk Taiwanile. Hiina “mässulist provintsi” esindavad Yang Lee ja Chi-Lin Wang võitsid teise asetusega Junhui Li ja Yuchen Liu vastu avageimi 18 minutiga 21:18. Teises geimis pääses Taiwani paar ette 13:5 ja 17:6 ning see võideti 2018. aasta maailmameistrite ja 2019. aasta MM-i pronksipaari vastu 21:12 veel neli minutit vähema ajaga kui esimene. Keskmiselt vältasid finaali pallivahetused tosin sekundit, pikim aga koguni 52 sekundit. 26-aastase Wangi senine kõrgeim saavutus tiitlivõistluste paarismängus oli 2019. aasta MM-i pronksmedal koos Hung-Ling Cheniga, aasta noorem Lee sai pronksi 2018. aasta Aasia mängudel. Tänavu veebruaris võitsid nad koos MK-sarja finaali Bangkokis geimigi kaotamata, enne seda oldi jaanuaris võidukad ka Yonex Thailand Openil ning Toyota Thailand Openil. Nüüd kroonis alates 2019. aastast koos mängiv paar oma suurepärase hooaja olümpiavõiduga.

Pronksmedal rändas konstitutsioonilise monarhiaga liitriiki Malaisiasse, selle võitsid Aaron Chia ja Wooi Yik Soh, alistades saareriigist Indoneesiast pärit valitsevad maailmameistrid Mohammad Ahsani ja Hendra Setiawani 17:21, 21:17, 21:14. Ahsan ja Setiawan olid poolfinaalis alla vandnud tulevastele võitjatele Taiwanilt.