Elisaveta Berik jõudis Siguldas poolfinaali

Siguldas peetud Läti U-17 vanuseklassi lahtistel meistrivõistlustel saavutasid eestlased kolm auhinnakohta.

Neidude üksikmängus oli Eesti sulgpallureid veerandfinaalides kolm ning kaheksanda asetusega Elisaveta Berik (Triiton) mängis end välja nelja parema sekka, saades veerandfinaalis jagu Meline Zeisigist (Saksamaa) 21:12, 21:14. Poolfinaal kolmanda asetusega Jevgenia Kantemiri vastu oli küll tasavägine, kuid mõlemad geimid lõppesid ukrainlanna 21:18 võiduga. Seega Lisale kolmanda koha jagamine. Turniiri võitis Gianna Stiglich (Itaalia, 2), kes finaalis oli Kantemirist parem 21:19, 19:21, 21:15.

Emilia Šapovalova (TÜASK) kaotas veerandfinaalis Kantemirile 6:21, 13:21 ja Annabel Rohtla (Triiton) Maja Jankole (Poola, 4) 15:21, 17:21. Teise ringiga piirdusid Heili Merisalu (Nõo SK), Kerttu Voore (Nõo SK), Annabel Rohtla (Triiton) ja Birgit Reintam (TSKeskus).

Elisaveta Berik. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Noormeeste üksikmängus ainsa eestlasena kaheksa parema sekka jõudnud Rene Leeman (TSKeskus) alistas laupäeva hommikul peetud veerandfinaalis poolaka Igor Jaseki 16:21, 21:18, 21:18, kuid poolfinaalis vastu tulnud Mateusz Golas oli neljanda asetusega tallinlasele juba liiast. Tabelisse teisena paigutatud poolakas võitis 21:13, 21:12, kuid finaalis pidi temagi end võidetuks tunnistama. Esimese asetusega ukrainlane Jevgeni Stolovoi võitis 10.21, 21:13, 21:18. Kolmanda ringiga piirdusid Baltikumi kelgutamispealinnas mängides Chris Robin Talts (TSKeskus) ja Karl Aksel Männik (Nõo SK), teise ringiga Rasmus Talts (TSKeskus).

Noormeeste paarismängus pidid Chris Robin Talts ja Rasmus Talts poolfinaalis andma loobumisvõidu Arkadiusz Dydynskile ja Jan Franczakile, esimese asetusega poolakad jäid finaalis alla kolmanda asetusega kaasmaalastele Bartlomiej Butkusele ja Jan Wilczakile 13:21, 21:11, 18:21. Rene Leeman ja Karl Aksel Männik kaotasid veerandfinaalis just Butkusele ja Wilczakile.

Naispaarismängus, kus eestlannadel kaheksa parema sekka asja polnud, võidutsesid Maja Janko ja Julia Stankiewicz. Nii Birgit Reintam ja Kerttu Voore kui ka Annabel ja Meribel Rohtla jäid pidama veerandfinaali.

Segapaarismängus jõudsid eestlastest ainsatena veerandfinaali Karl Aksel Männik ja Kerttu Voore, kuid meie omade edasi rühkimise peatasid seal teise asetusega Dydynski ja Stankiewicz. Poola paar võitis ka kogu turniiri. Teises ringis kaotasid Rene Leeman ja Elisaveta Berik, Chris Robin Talts ja Birgit Reintam ning Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova.