Marran ja Rüütel jäid Birminghamis jagama üheksandat kohta

Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli teise ringi kohtumine All England Openil oli mission impossible ning imet ei juhtunud. Viienda asetusega jaapanlannad Nami Matsuyama ja Chiharu Shida selgitasid võitja kindlakäeliselt, kulutades numbrite 21:8, 21:12 tabloole saamiseks vaid 26 minutit.

Kui esimesest, 11 minutit kestnud geimist pole tartlannadel midagi positiivset mällu jätta – kohe 0:4 taha ning nii enne kui ka pärast intervalli vaid neli punkti –, siis teises geimis üht-teist ka õnnestus. Meie paar juhtis neli korda ning korraks isegi kahe punktiga (6:4), pärast 7:11 kaotatud geimi esimest poolt suudeti 7:12 kaotusseisu parandada 10:12-le ja päris lõpus ei antud jaapanlannadele võita kohe esimeselt matšpallilt.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

22-aastane Matsuyama ja aasta vanem Shida on koos mängides võitnud kolm BWF World Touri turniiri ning mänginud veel kuuel finaalis. Matsuyama tuli 2016. aastal naiste paarismängus juunioride maailmameistriks, Shida on samalt võistluselt ja samas mänguviisis noppinud kolm pronksi (2015 koos Matsuyamaga). Veerandfinaalis kohtuvad Matsuyama ja Shida oma maailmajao tegijatega, Pearly Tan ja Muralitharan Thinaah on Malaisia sulgpallurid.

48 minutit kestnud avaringi kohtumises alistasid Marran ja Rüütel Taani paari Christine Buschi ja Amalie Schulzi 24:22, 16:21, 21:14.