Maailma meeste esireket kaotas veerandfinaalis

Birminghamis reedel veerandfinaalideni jõudnud 133. All England Openil pidi meeste üksikmängus oma reketid kokku pakkima maailma esireket Kento Momota. Pikalt võistluspausilt (esmalt autoavarii ja hiljem juba koroona tõttu) naasenud jaapanlasele sai saatuslikuks kuuenda asetusega Zii Jia Lee Malaisiast. Viis aastat tagasi juunioride MM-il üksikmängus pronksi teeninud 22-aastane malaislane oli esimeses geimis taga 12:15, kuid võitis võimsa lõpu tulemusena 21:16! Teises geimis pääses Lee vaheajaks ette 11:6, kuid mängis oma edu kiiresti maha. Seisult 16:16 saavutas malaislane küll kolm punkti järjest, kuid Momotal oli veel jõudu viigistada 19:19. Kaks viimast punkti noppis siiski Lee ning lõpetas 55 minutit kestnud kohtumise seisuks 21:19.

BWF World Touril seni vaid ühe osavõistluse (Chinese Taipei Open 2018) võitnud Lee vastane laupäevases poolfinaalis on Mark Caljouw. 26-aastane hollandlane mängis samuti 55 minutit väldanud, kuid kolme geimi sisaldanud kohtumises üle India viienda reketi (BWF-i edetabeli 28.) Lakshya Sen’i 21:17, 16:21, 21:17. Edetabelis 36. paiknev Caljouw on seni kahvatumat karva medaleid võitnud vaid Euroopa piires.

Viktor Axelsen. Foto: bwfbadminton.com

Tabeli alumisest poolest edenes esimesena nelja parema hulka jaanuari lõpus World Touri finaalturniiri võitnud Anders Antonsen. Kolmanda asetusega taanlase mäng oli jaapanlase Kanta Tsuneyama vastu kui sõit ameerika mägedel. Esimese geimi võitis 23-aastane taanlane 21:16, kuid kaotas teise 9:21. Kolmandas geimis sai Tsuneyama jaks otsa seisul 7:8. Antonsen spurtis ette 18:8 ja lõpetas üks tund ja kaheksa minutit kestnud katsumuse numbritega 21:11.

Maailma teise reketi ja tiitlikaitsja Viktor Axelseni teha oli vähemalt ühele taanlasele finaalikoht kindlustada ning sellega sai 27-aastane reketivõlur ka hakkama. Mänguta kaheksa parema sekka jõudnud tailane Sitthikom Thammasin ei suutnud avageimis suurt midagi, kogudes vaid neli punkti. Teises geimis hakkas maailma edetabeli 29. üksikmängija favoriidile julgemalt vastu, jäädes intervalliks taha „ainult“ 8:11. Mäng sai otsa hetkel, mil Axelsen teenis 21. punkti ja Thammasini arvele jäi neid peaaegu neli korda rohkem kui esimeses, 15.

Naistel poolfinaalis vaid Aasia sulgpallurid

Naiste üksikmängu esimese ringis Kristin Kuuba 21:14, 21:16 üle mänginud Ratchanok Intanon on sama enekindlalt jätkanud. Neljanda asetusega tailanna võitis teises ringis Iiris Wangi (USA) 21:14, 21:13 ning veerandfinaalis ainsa eurooplannana kaheksa parema sekka pääsenud Mia Blichfeldti Taanist pärast 18:21 kaotatud avageimi 21:17, 21:10. Laupäeval läheb Intanon kokku teise asetusega Nozomi Okuharaga. Jaapanlanna kaotas reedel Intanoni kaasmaalasele Busanan Ongbamrungphanile avageimi 18:21, kuid võitis teise 21:8 ja kolmanda 21:16.

Tabeli ülemisel poolel jõudis esimesena nelja parema hulka Pornpawee Chochuwong, keda Kristin Kuuba hiljutisel Baseli turniiril sundis pingutama kolm geimi. Kuuenda asetusega tailanna 21:16, 21:19 paremust pidi tunnistama USA esireket (maailma edetabeli 16.) Beiwen Zhang.

Chochuwongi vastane poolfinaalis selgus paarist Akane Yamaguchi (Jaapan) – Venkata Sindhu Pusarla (India). Omaaegne kahekordne juunioride maailmameister (2013, 2014) Yamaguchi võitis valitseva maailmameistri Pusarla vastu esimese geimi 21:16, kuid teises jäi 21:16 peale MM-võistlustelt üksikmängus viis medalit (1+2+2) võitnud Pusarla. Aprillis 2018 esimese Jaapani naissulgpallurina maailma edetabeli tippu tõusnud Yamaguchi läks otsustavat geimi 9:7 juhtima, kuid Pusarla vastas 6:0 spurdiga. See polnud aga veel võit, sest jaapanlanna viigistas ja läks omakorda ette 18:17. Matšpallini jõudis esimesena siiski India kuulsus ning kasutas selle ka kohe ära. 21:19, kohtumine kestis tund ja veerand.

Naiste paarismängus jõudsid teises ringis Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli 21:7, 21:12 üle mänginud viienda asetusega jaapanlannad Nami Matsuyama ja Chiharu Shida kenasti ka poolfinaali. Malaisia paar Pearly Tan ja Muralitharan Masthinaah suutis võita teise geimi 22:20, kuid esimene kaotati 12:21 ja otsustav kolmas 16:21. Teel finaali on Matsuyama ja Shida viimaseks takistuseks teise asetusega kaasmaalased Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara.