Li seisis taas Kuuba edenemise ette

Saksamaal Saarbrückenis peetaval BWF-i Super 100 turniiril SaarLorLux Open 2020 said mängud eestlaste jaoks neljapäeva pärastlõunaga otsa. Viimasena võistlustulle jäänud Kristin Kuuba kaotas naiste üksikmängu teise ringi kohtumises Saksamaa esindajale Yvonne Li’le kahes setis, 15:21 ja 8:21. Triitonlanna on nüüd Li’le alla jäänud kõigis neljas nende vahel peetud kohtumises.

Oktoobri keskel Odeneses peetud kolmas vastasseis andis lootust, et eestlanna esimene võit pole ehk enam mägede taga. Pärast avageimi kaotust võitis Kuuba tookord teise geimi 21:14, oli otsustavas ees 9:2, kuid loovutas siis initsiatiivi ja kaotas 11:21.

Yvonne Li. F: badmintoneurope.com

Saarbrückeni Saarlandhalle kolmandal väljakul arenesid sündmused Kuuba poolehoidjatele soodsas suunas vaid avageimi esimeses pooles, kui hingetõmbepausiks oli tartlanna ees 11:9. Mängu jätkudes teenis Li viis punkti järjest ning ehkki Kristin vähendas korraks vahe veel ühele punktile (13:14), oli edu toonud rütm kadunud. Saksa kodanik läks ette 19:13 ning võitis veerand tundi kestnud geimi 21:15.

Teises geimis juhtis Kuuba 2:0, kuid järgmise punkti sai ta tabloole oma nime alla alles siis kui vastasel oli neid juba kuus. Intervalliks oli Li ees 11:4 ning ei väristanud kätt ka mängu jätkudes. Eduseisult 16:8 saavutas ta viis punkti järjest ning võitis pool tundi kestnud kohtumise kahes geimis.

Kuuenda asetusega Li vastane veerandfinaalis on maailma edetabelis 166. kohal paiknev Beatriz Corrales, kes hispaanlannade omavahelises mängus võitis Rachael Darraghi 21:18, 27:25. Li (samuti Kuuba) senine bilanss Corrralese vastu on 1:1.