Kuuba Saarbrückenis teises ringis, Pajuste, Laanes ja Rüütel said kogemusi juurde

Saksamaal Saarbrückenis kestval BWF-i Super 100 turniiril SaarLorLux Open 2020 olid kolmapäeval kaks Triitoni sulgpallurit korraga väljakul. Naiste üksikmängu avaringis suutis Eesti esireket Kristin Kuuba alustada võiduga, paljude loobumiste tõttu samuti 32 mängijaga tabelisse pääsenud Helis Pajuste samal ajal kõrvalväljakul mängides kaotas.

Kuuba esimeseks vastaseks tabeli neljandas veerandis oli India sulgpallur Malvika Bansod, kellega Kristini teed seni turniiridel ristunud polnud. Avageimi tasavägise (2:2) alguse järel spurtis Kuuba ette 10:3 ning kuraditosina minutiga sai 19-aastane vastane alistatud 21:12.

Ka teine geim näis alguses kulgevat Kuuba tahtmist mööda (4:0, 8:4, 9:5), kuid maailma edetabelis 163. kohal (Kuuba 55.) paiknev Bansod ei tunnistanud end veel lööduks. Mullu üksikmängus Nepal Internationali võitnud indialanna jõudis viigini 10:10. Geimi teises pooles pääses Kuuba ette 15:12, kuid ka see polnud veel otsustav minek. Bansod meisterdas 6:1 spurdi ning läks omakorda ette 18:16. Kolmandaks geimiks siiski ei läinud, sest Kristin tuli kaotusseisust välja (18:18) ning geimivõiduks vajalikud kaks punkti saavutas 19:19 viigiseisult just tema. Kohtumine kestis 34 minutit.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Kuuba järgmine vastane, juba 16 parema seas, on Saksamaal sündinud hiinlanna Yvonne Li. Kuuenda asetusega Li jagas Kuubaga maid ka Odenses peetud turniiri teises ringis. Tookord oli kolmegeimilise heitluse järel võidukas Li ning jõudis lõpuks välja poolfinaali, kus kaotas Caroline Marinile. Saarbrückenis sai Li avaringis jagu Soraya de Visch Eijbergenist (Holland) 21:17, 21:16.

Helis Pajuste kohtumine aastatel 2014–2018 naiste üksikmängus viis korda järjepanu Slovakkia meistriks kroonitud Martina Repiská vastu kestis napid 21 minutit ning andis maailma edetabelis 88. kohal paiknevale slovakitarile võidu 21:9, 21:7. Avageimis ei saanud tartlanna 9:12 kaotusseisus olles enam ainsatki punkti, teises läks 25-aastane Repiská oma teed 6:4 eduseisult, loovutades meie mängijale veel vaid kolm punkti.

Segapaar piirdus kahe geimiga

Kolmapäeva pärastlõunal sai Saarbrückenis oma ristsed ka Triitoni segapaar Mihkel Laanes ja Helina Rüütel. Tartlaste vastasteks olid Anton Kaisti ja Alžběta Bášová. 28-aastane soomlane ja läinud neljapäeval 27-aastaseks saanud tšehhitar on segapaarismängu maailma edetabelis hetkel 191. kohal (meie paar 157.).

Avageim kulges tormiliselt ning enne kui tartlased arugi said, oli 1:0 eduseisust saanud 7:11 kaotusseis. Puhkepausini jõudmiseks kulus vaid neli minutit! Mängu jätkudes teenisid Laanes ja Rüütel küll esimese punkti, kuid järgmised kaheksa pallivahetust enam lisa ei toonud. Kaisti ja Bášová said ette 20:10 ning kolmandalt geimpallilt võitsid napilt alla kümme minutit kestnud geimi 21:12.

Teises geimis oli Laanesel ja Rüütlil taas algedu, kuid edasi ei lastud vastast kaugemale kui üks-kaks punkti. Intervalliks oli internatsionaalne paar ees 11:9, kuid sellele järgnes eestlaste intensiivsuspuhang. Kolmanda geimi toimumiseks andsid lootust triitonlaste eduseisud 15:13, 16:14 ja koguni 18:15. Aga ei. Vastased viigistasid 18:18 ja ehkki seejärel saavutas meie paar veel kaks punkti järjest, ei õnnestunud kahest geimpallist võitu ja mängu jätkumist välja võluda. Kaisti ja Bášová noppisid suurema kogemuse pealt neli punkti järjest ning võitsid kuraditosin minutit kestnud geimi 21:20.