Kuuba mängib olümpial Tai ja Peruu sulgpalluriga

Suurbritannias Milton Keynesis loositi neljapäeva pärastlõunal kõigis viies mänguliigis alagruppidesse sel kuul algavatele Tokyo olümpiamängudele pääsenud sulgpallurid.

Meid huvitasid eelkõige mõlemad üksikmängud, sest mõlemas neis on Eesti lipp uhkelt lehvimas. Üksikmängude loosimist toimetasid Londonist poolesaja kilomeetri kaugusel paiknevas Ühendkuningriigi tähtsaimas sulgpallikeskuses brittide paralümpiakangelased Dan Bethell ja Jack Shepard.

Esimest korda olümpiamängudel osalev Kristin Kuuba (olümpiaedetabeli 27.) loositi naiste üksikmängus alagruppi D, kus tema vastasteks on olümpiaedetabeli kümnes reket Busanan Ongbamrungphan ja Peruu esireket Daniela Macias (edetabeli 32.). Tänavu märtsis 25-aastaseks saanud tailannaga pole Kuubal olnud veel juhust mängida, küll on aga 2019. aasta Brasiilia turniirist tuttav 23-aastane167 cm pikkune Macias, keda meie esireket 16 parema seas võitis 21:11, 21:13. Maailma edetabelis on 167 cm pikkune peruulanna hetkel 88. kohal.

Ongbamrungphani senisemad uhkeimad turniirivõidud üksikmängus on tulnud Kagu-Aasia mängudelt 2015, Tai Mastersilt 2017 ja tänavuselt Orleans Mastersilt (alistas finaalis taanlanna Line Christopherseni geimidega 2:1). Noorte olümpialt 2014 on tal kodus pronksmedal, samasuguse autasu sai ta aasta varem ka juunioride MM-ilt nii üksikmängus kui võistkonnavõistluses. Maailma edetabelis on tema kõrgeim koht olnud 11. (6. aprillil 2017), hetkel on ta 13.

Must kohtub tiitlikaitsjaga

Oma neljandal olümpial mängiv Raul Must (olümpiaedetabelis 34. koht) loositi alagruppi N koos Rio olümpiavõitja, kahekordse maailmameistri (2014, 2015), kuid seekord vaid kuuenda asetuse saanud 32-aastase hiinlase Long Cheni ja 36-aastase hispaanlase Pablo Abianiga (20.).

33-aastane Must on Cheniga oma pika karjääri jooksul ka korra kohtunud. See juhtus 2015. aasta MM-il 32 parema seas. Hiinlane võitis tookord avageimi 21:15 ja teise juba kindlamalt 21:7. Abianiga on meie mees trehvanud rohkem kordi, kuid kuuest mängust vaid üks on lõppenud Musta võiduga. Eestlane alistas hispaanlase 2013. aasta Ungari lahtiste poolfinaalis 21:15, 21:16. Viimatine mäng 2016. aasta juunis Austraalias andis võidu Abianile 21:12, 21:17.

Mõlemas üksikmängus pandi esmalt paika neli kõrgeimat asetust, seejärel loositi gruppidesse olümpiaedetabelis 5.-8. kohal paiknevad mängijad ning seejärel 9.–14. koha hõivanud. Ülejäänud mängijate (meestel 28 ja naistel 29) nimedega pallid kallati kõik ühte loosikasti ning loositi 14 asetatule lisaks. Naistel moodustus nii 13 kolmeliikmelist ja 1 neljaliikmeline alagrupp, meestel on kõik 14 alagruppi kolmeliikmelised. Alagruppide võitjad jätkavad olümpiasüsteemis, kusjuures kaks neist on play-offi avaringis vabad.

Musashino Forest Sports Plazas tehakse sulgpalliga algust juba mängude esimesel täispikal võistluspäeval, 24. juulil. Esimene võitja selgub 30. juulil segapaarismängus, juuli viimasel päeval saab selgeks meeste paarismängu medalikolmik, 1. augustil selgub naiste üksikmängu võitja. Sulgpalliturniiri viimaseks päevaks jäävad meeste üksikmängu ja naiste paarismängu finaal.

Eesti sulgpalluritest alustab esimesena pikka reisi olümpialinna Kristin Kuuba, kes koos oma treener Mart Siliksaarega stardib Eestist 16. juulil. Raul Must ja tema juhendaja Kristo Kasela asuvad Jaapani pealinna poole teele päev hiljem. Elatakse olümpiakülas, kust hommikul ja õhupoolikul sõidetakse mängupaika treenima.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga