Eestlased Bulgaarias: rohkem kaotusi kui võite

Bulgaarias Svilengradis peetud Bulgaaria U-17 vanuseklassi turniiril mängisid Eesti U-17 koondise liikmed vähese eduga.

Neidude üksikmängus jõudis ainsana kolmandasse ringi Emili Pärsim (Triiton), kes avaringis oli vaba ja teises alistas suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises Nina Bogdanovići (Serbia) 10:21, 21:8, 22:20. Pääsu eest veerandfinaali heitles tartlanna laupäeva pärastlõunal viienda asetusega Malya Hoareau’ga (Prantsusmaa) ja pidi tunnistama vastase paremust. Esimene geim oli tasavägine ja selle võitis prantslanna 22:20, teises kogus Pärsim 12 punkti.

Avaringis vaba olnud Marta Emili Teller (Triiton) jäi teises alla Paula Llaverole (Hipaania) 21:18, 19:21, 13:21. Sama saatus tabas seitsmenda asetusega Elisaveta Berikut (Triiton), kes kaotas Camille Pognante’ile (Prantsusmaa) 10:21, 14:21. Prantslanna oli avaringis välja lülitanud teise meie esindaja Kerttu Voore (Nõo SK) 21:13, 21:7.

Kohe avaringiga lõppes turniir Kadi Ilvesele (Triiton), kes pidi pärast 21:16 võidetud avageimi tunnistama järgmistes Carolin Rauneri (Itaalia) 21:14 ja 21:18 paremust. Heili Merisalu (Nõo SK) kaotas Tugce Damarile (Türgi) 12:21, 15:21 ja Laura-Liis Kale (TSKeskus) Andra Stoicale (Rumeenia) 12:21, 10:21.

Noormeeste üksikmängus eestlastel võitu kirja saada ei õnnestunud. Andrei Schmidt (Triiton) pidas avaringis kolmegeimilise heitluse Keishin Rimmeriga (Šveits). Esimese geimi tartlane kaotas 15:21, kuid teise võitis 22:20. Otsustav geim oli samuti võrdsete heitlus, milles pikema kõrre tõmbas siiski Andrei vastane, võites 23:21. Tregert Gustav Värv (TÜASK) kaotas Anil Ulaç Ataniga (Türgi) mängides avageimi kindlalt 7:21, kuid teises jäi türklane 22:20 peale ainult tänu suuremale kindlusele otsustavate punktide mängimisel. Chris Robin Talts (TSKeskus) hakkas mehiselt vastu Mark Obermeierile (Saksamaa), kuid kaotas siiski 18:21, 15:21. Mänguta teise ringi pääsenud Hugo Themas (Triiton) kaotas seal William Wangile (Holland) 15:21, 9:21.

Noormeeste paarismängus tegid kaheksanda asetusega Chris Robin Talts ja Tregert Gustav Värv avaringis tuule alla Baton Haxhiule ja Atlantik Ukshinile (Kosovo) 21:4, 21:1, kuid teises ringis pidi tunnistama Berat Ayindi ja Arda Ozi (Türgi) paremust 19:21, 17:21. Roland Kutsei (Triiton) ja Karl Aksel Männik (Nõo SK) kaotasid avaringis Rafe Kenji Braachile ja Mark Niemannile (Saksamaa) 13:21, 17:21 ning Andrei Schmidt ja Hugo Themas jäid alla teise asetusega PIago Martinezile ja Rodrigo Sanjurjole (Hispaania) 18:21, 13:21.

Neidude paarismängus suutsid end neljast Eesti paarist avaringist kaugemale murda vaid Elisaveta Berik ja Emili Pärsim, kes avakohtumises olid 21:9, 21:12 üle Anna Hoheneggerist ja Carolin Raunerist (Itaalia). Veerandfinaali pääsemiseks tuli laupäeval võita kohalikku paari Kalojana Nalbantova ja Tsvetina Popivanova, kuid sellega hakkama ei saadud. Bulgaarlannad võitsid 21:9, 21:13. Nalbantova ja Popivanova mängisid end välja poolfinaali, sest järgmises ringis alistati kolems geimis esimese asetusega Türgi paar.

Kadi Ilves ja Marta Emili Teller – Alexandra Florentina Scarlat ja Anamaria Serban (Rumeenia) 13:21, 10:21; Birgit Reintam (TSKeskus) ja Kerttu Voore – Maria Gonzalez ja Mariela Vazquez 17:21, 13:21 ning Laura-Liis Kale ja Heili Merisalu – Claudia Ilie ja Bianca Popescu (Rumeenia) 18:21, 14:21.

Segapaarismängus kaotasid kõik Eesti paarid juba avaringis: Chris Robin Talts ja Marta Emili Teller – Loris Dietrich ja Leila Zarrouk (Šveits) 14:21, 21:19, 16:21; Roland Kutsei ja Kerttu Voore – Ivan Samulenkov ja Galina Lissotškina (Venemaa) 17:21, 10:21; Karl Aksel Männik ja Kadi Ilves – Daniel Franco ja Elena Payá (Hispaania, 3) 18:21, 11:21; Tregert Gustav Värv ja Heili Merisalu – Noah Haase ja Nora Sacranie (Holland) 16:21, 7:21; Hugo Themas ja Emili Pärsim – Matys Duru ja Camille Pognante (Prantsusmaa) 19:21, 11:21 ning Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik – Christian Arias ja Cristina Teruel (Hispaania, 7) 16:21, 10:21.

***

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Foto: Toomas Joost

Haskovos peetud U-15 vanuseklassi turniiril läks kahel osalenud tartumaalasel paremini. Rasmus Roogsoo (Triiton) võitis reedel oma alagrupis Fellin Rubeni (Itaalia) 21:19, 21:19 ja kaotas Tsvetan Ivanovile (Bulgaaria) 13:21, 20:22, kuid pääses teisena siiski põhitabelisse. Seal alistas ta Calin Grajdieru (Rumeenia) 21:14, 21:10 ja Bojan Boevi (Bulgaaria) 13:21, 21:13, 21:13, kuid kaotas veerandfinaalis David Sinucletile (Rumeenia) 23:21, 13:21, 13:21 ja jäi jagama 5.–8. kohta.

Marti Joost (Nõo SK) mängis oma alagrupis üle kaks bulgaarlast, Dimitir Nikolovi 21:16, 21:19 ja Hristo Jordanovi 21:11, 21:15, ning oli põhitabeli avaringis vaba. Teises ringis mängis Joost David Sinucletiga ning kaotas pärast 21:18 võidetud avageimi 17:21, 15:21.

Seevastu noormeeste paarismängus on Roogsoo ja Joost end mänginud juba poolfinaali. Esimeses ringis võideti Ilhan Alijan ja Tomislav Valtšev (Bulgaaria) 21:14, 21:9 ja veerandfinaalis rumeenlased Grajdieru ja Sinuclet 21:10, 21:18. Finaali jõudmiseks oli vaja selg prügiseks teha ka Pepe Fernándezil ja Ruben Carrerasel (Hispaania), kuid tasavägises heitluses jäi eesmärk siiski saavutamata. Hipaanlased võitsid avageimi 21:17, kuid teises jäid peale Roogsoo ja Joost 21:19. Otsustav kolmas geim lõppes samade numbritega, mis esimenegi ja taas Fernándezi ja Carrerase kasuks.