Kuuba jälle finaalis, naispaaril jäi napilt puudu

Yonex Estonian Internationalil Tallinnas jõudis Kristin Kuuba laupäevase kahe võiduga pühapäevasesse finaali ning on mulluse esikoha kordamisest seega vaid ühe võidu kaugusel. Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil jäi vajaka vaid üks punkt, et mullune poolfinaal oleks tänavu finaali vastu vahetunud.

Kuuba võitis hommikul veerandfinaalis Rachael Darraghi (Iirimaa) 21:16, 21:14 ning õhtuses poolfinaalis ühe tunni ja neli minutit väldanud heitluse järel Ling Ching Wongi (Malaisia) 21:19, 14:21, 21:13. Esikoha pärast tuleb Kuubal lahing samuti asiaadiga, sest võiduga Edith Urelli (Rootsi) üle jõudis finaali Yu-Shun Huang Taiwanist.

Marran ja Rüütel olid veerandfinaalis samuti Iirimaa esindusega vastamisi ning Kate Frost ja Moya Ryan mängiti üle 21:11, 21:13. Poolfinaalis Paula Lynn Cao Hoki ja Lauren Lamiga kaotati USA paarile avageim 15:21, kuid võideti teine 21:19. Kolmandas geimis oli tartlannadel seisul 20:19 kasutada matšpall, kuid paraku teenisid punkti Cao ja Lam. Ühe soojaga saadi neid veel kaks ning koos sellega geimivõit 22:20 ja matšivõit samuti. USA paar mängib esikoha pärast Rootsi õdede Moa ja Tilda Sjööga.

Mullustest võitjatest on finaalis ka prantslane Alex Lanier, kes meesüksikmängu poolfinaalis võitis taanlase Magnus Johanneseni 21:15, 21:17. Prantslaselt püüab teise võidupärja röövida Yushi Tanaka (Jaapan), kes asiaatide poolfinaalis oli Justin Hoh’st parem 20:22, 21:19, 21:10.

Ka meeste paarismängus tuleb Euroopa versus Aasia finaal, sest prantslased Julien Maio ja William Villeger mängivad jaapanlaste Shuntaro Mezaki ja Haruya Nishidaga. Maiol olid head eeldused mängida ka segapaarismängu finaalis, sest poolfinaalis taanlaste vastu juhiti avageimi koos Lea Palermoga 18:15. Paraku tabas Palermot jalavigastus ning prantslased olid sunnitud kohtumise pooleli jätma. Finaali said kaotusseisus olnud Mads Vestergaard ja Christine Busch. Esikohamängus kohtutakse Saksamaa esindajate Malik Bourakkadi ja Leona Michalskiga.

Finaalid algavad Kalevi Spordihallis pühapäeval kell 10.