Kristin Kuuba ja naispaar jõudsid Tallinnas veerandfinaali

Yonex Estonian Internationalil Tallinnas algas reedel põhiturniir ning hilisõhtuks said selgeks kõik tänavused veerandfinalistid. Eestil polnud ainsatki esindajat kaasa tegemas vaid meeste üksikmängus, naiste üksikmängus oli kodurahva au hoidmine Kristin Kuuba õlul. Meeste paarismängus oli Eesti paare viis, naiste paarismängus koguni seitse ja segapaare kaks.

Mõlemad reedesed kohtumised suutsid võita vaid Kristin Kuuba ning meie esinaispaar Kati-Kreet MarranHelina Rüütel. Kuuba oli avaringis vastamisi 22-aastase Sloveenia sulgpalluri Petra Polanciga. Algus kulges lahedalt, nüüd juba pikemat aega Taanis harjutav Kuuba läks juhtima 8:3. Polanc ei heitnud aga meelt ning jõudis viigini 10:10. Juhtima sloveenlanna siiski ei pääsenud, hoopis Kuuba mängis end 15:15 pealt ette 18:15 ja 19:16. Ometi muutis vastane veel ka selle vahe olematuks (19:19), kuid ette ta selles geimis siiski ei pääsenudki. Kuuba võitis 21:19. Teises geimis sai Polanc alguses mõnda aega ka nautida juhtija rolli, kuid jäi siis 5:4 pealt taha 6:10. Veel ühe korra seisis selles kohtumises tablool viigiseis (10:10), seejärel Kuuba enam kätt ei väristanud. Eesti esireket läks ette 15:11 ja 19:13 ning võitis ootamatult keeruliseks kujunenud avakohtumise 38 minutiga 21:14.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Pääsu eest veerandfinaali mängis Kuuba õhtul Iisraeli teise reketi Heli Neimaniga. Kauge külaline läks ette 2:0 ja 3:2, kuid see oli ka kõik. Eestlanna säilitas rahuliku meele, varieeris oskuslikult oma löögiarsenaliga ja kontrollis mängutempot. Nii polnudki midagi üllatavat selles, et Neimann ikka ja jälle palle võrku või auti lõi. Kuuba juhtis 10:3 ja vaid mõned minutid hiljem juba 18:5. Liidri veidi enneaegne rahulolu lubas ka Neimannil oma punktiskoori kasvatada, kuid geimi võitjas kahtlust ei tekkinud – 21:13. Teist geimi dikteeris algusest peale Kuuba. Kui esimese tosina punkti mängimisel suutis Neiman veel meie esireketiga enam-vähem sammu pidada (Kuuba juhtis 8:6), siis edasi sammus Kuuba oma teed – 16:7, 18:12. Tosina punkti peale Neiman jäigi.

Mullu võidetud tiitli kaitsmise teel on Kuuba järgmine vastane laupäeva hommikupoolikul kuuenda asetusega Rachael Darragh. 25-aastane iirlanna on BWF-i edetabelis 75. kohal ning Kuuba vastu mängima jõudis ta 21:13, 23:21 võiduga Aserbaidžaani esindava indoneeslanna Keisha Fatimah Az Zahra üle.

Marran ja Rüütel alustasid samuti raske võiduga, sest Poola lipu all mänginud Anastasia Khomich ja Ulyana Volskaya noppisid neilt esimeses geimis 18 ja teises 15 punkti. 21 sai mõlemas geimis siiski täis meie paar. Meie esipaari veerandfinaali pääsemist püüdsid takistada Aline Müller ja Caroline Racloz, kuid esimeses geimis ebaõnnestus see totaalselt. Šveitslannad teenisid oma esimese punkti alles siis, kui eestlannadel oli neid juba kaheksa. Järgmine punkt tähendas kaotusseisu 2:15 ning viimane neljas saadi seisuks 4:16. Marran ja Rüütel võitsid geimi 10 minutiga 21:4. Teine geim enam selline lust ja lillepidu polnud. Eesti paar oli ees 4:3, kuid seejärel jäädi taha 4:6. Järgmine kord juhtima pääseda oli alles intervalli tähistanud punkt, 11:10. Mängu jätkudes Marran ja Rüütel enam kordagi kaotusseisu ei jäänud, ehkki neli korda oli seis viigiline ning kahest punktist suuremaks eduseis ei kasvanud. 19:19 pealt olid järgmised kaks punkti siiski eestlannade omad ning koht veerandfinaalis käes.

Kaheksa parema seas ristatakse reketid iirlannadega. Kate Frost ja Moya Ryan on Tallinnas viienda paigutusega. Esimeses ringis võideti kahes geimis rootslannasi, teises ringis said 21:17, 25:23 jagu Läti esindusest Anna Kupča – Jekaterina Romanova.

16 parema sekka mängisid end ka Catlyn Kruus ja Ramona Üprus, sest avaringis alistati sakslannad Leona Michalski ja Franziska Volkmann 21:17, 21:16. Täiesti mängitavad vastased olid ka Malena Norrman ja Lia Salehar, kuid rootslanna ja sloveenitari vastu Tartu neidude mäng ei klappinud. Avageimis oldi joogipausiks küll ees 11:9, kuid edasi oli vastaste koostöö ladusam ja nad võitsid 21:17. Teises geimis jäid Kruus ja Üprus intervalliks taha 6:11 ning kolmandat geimi mängu tuua ei õnnestunud. Norrman ja Salehar võitsid 21:15.

Üprus ja Mikk Õunmaa võitsid segapaarismängu avaringis ukrainlasi Nikita Jeromenkot ja Tetjana Potapenkot 21:12, 21:14. Teises ringis jäi Jacob Hede Dahlgraadi ja Malena Norrmani vastu oskusi veidi väheseks. Taani ja Rootsi segapaar võitis 21:6, 21:11.