Estonian International algas valikturniiriga

Neljapäeval mängiti Kalevi Spordihallis Yonex Estonian Internationali valikturniir. Üksikmängudes ükski Eesti sulgpallur eelvõistluse sõela ei läbinud. Meeste seas õnnestus kahel meie paremal mängijal avaringist siiski edasi saada. Raul Must mängis kahes setis üle ukrainlase Ivan Tsaregorotsevi, Karl Kert pidas ühe tunni ja viis minutit vägevat lahingut teise ukrainlase Mõhhailo Võšnevõiga ning jäi peale 21:15, 23:25, 21:16.

Teine ring jäi nii Mustale kui ka Kerdile seekord laeks. 17-kordne Eesti meister Must kaotas sakslase Brian Holtschke vastu avageimi 15:21, oli teises ees veel 19:18, kuid kaotas lõpuks ka selle 19:21. Sama saatus tabas Kerti, kes Soome paremikku kuuluvale Iikka Heinole jäi alla 8:21, 18:21. Eestlaste alistajatel siiski põhitabelisse pääseda ei õnnestunud, sest otsustavas ringis kaotas Holtschke taanlasele Christian Faust Kjærile, Heino aga pidi tunnistama Taiwani mängija Huang Yu Kai paremust.

Naisüksikmängu avaringis jäi Catlyn Kruus avageimis leedulanna Samanta Golubickaite vastu mängides peale 21:15, kuid kaks järgmist kaotas tasavägise heitluse järel 18:21 ja 19:21. Ramona Üprusel oli teises geimis Vilte Paulauskaite vastu kaks geimpalli, kuid kumbki kahjuks edu ei toonud. Avageimi 21:19 võitnud leedulanna võitis ka teise geimi, 23:21.

Helis Pajustel
õnnestus Läti esireketi Anna Kupča üle 21:13, 21:15 võit vormistada ning tema mängis pääsu eest 32 parema sekka külalisega Malaisiast. Pajuste võitris avageimi kindlalt 21:10, kuid edasi oli kindlam Tan Zhing Yi. Ta võitis teise geimi 21:10 ja kolmanda 21:17.

Valitsevad Eesti meistrid segapaarismängus Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran pidid avaringis tunnistama rootslaste Jacob Ekmani ja Nathalie Wangi paremust 21:12, 21:16. Võitudega lätlaste ja rootslaste üle mängisid end põhitabelisse Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus.

Meeste paarismängus olid edasipääsule lähedal Andrei Schmidt ja Hugo Themas, kes kaotasid teise ringi kohtumise avageimi Eliel Mellerile ja Niilo Nyqvistile 19:21, kuid võitsid teise 21:15. Otsutavas geimis loovutasid tartlased kohe initsiatiivi soomlastele, jäid intervalliks taha 8:11 ning jätkamisel vahe vaid suurenes. Lõpuks kaotati 12:21. Naiste paarismängus edenesid põhitabeliise neli kohalikku paari.