Esikohad jagunesid Kalevi hallis kolme maailmajao vahel

Tallinnas Kalevi spordhallis lõppes pühapäeval viie finaaliga aasta kaalukaim Eestis peetav rahvusvaheline sulgpalliturniir Yonex Estonian International. Võitjad tulid Tallinnasse mängima kolmest maailmajaost – Aasiast (Jaapan, Taiwan), Ameerikast (USA) ja Euroopast (Taani). Ühelgi mullusel võitjal esikohta kaitsta ei õnnestunud, sest meie Kristin Kuuba kaotas kolmes geimis Taiwani sulgpallurile, prantslane Alex Lanier samuti kolmes geimis jaapanlasele.

NAISTE ÜKSIKMÄNG
1 – Yu-Shun Huang (Taiwan) 13:21, 21:11, 21:11 (0:43)
2 – Kristin Kuuba (Eesti)
3 – Ling Ching Wong (Malaisia)
3 – Edith Urell (Rootsi)

Kui laupäevases poolfinaalis oli Kuuba Malaisia reketivõluri Ling Ching Wongi üle kolmegeimilises maratonmängus võidu võtnud, siis kahes esimese geimis enam-vähem sama stsenaariumi järgi kulgenud mängus oli otsustavaks 21 punktini mängimiseks rohkem värskust Huangil. Oma poolfinaalis Edith Urellile (Rootsi) geimides vaid vastavalt 16 ja 11 punkti loovutanud ja 34 minutiga õhtule saanud Taiwani esindaja ei pääsenud avageimis kordagi juhtima ning ainus viigiseiski oli 0:0. Suhteliselt tasavägise alguse järel (Kuuba juhtis 5:4 ja 9:8) tegi tartlanna pärast joogipausi publikut rõõmustava spurdi, pääses ette 14:8 ning eduseisu enam ei loovutanud – 21:13. Teiseks geimiks oli Yu-Shun aga kui ümber vahetatud. Kuuba teenis oma esimese punkti alles siis, kui vastasel oli neid juba viis ning teise kui taiwanlasel oli juba kümme täis. Järgnes veel üks mõõn (6:0 Huangile) ja geim lõppes 21:11 külalisele kaugelt.

Kolmandas geimis oli nii tõuse kui ka kahjuks veel suuremaid langusi. Kuuba sai ette 4:0 ja 5:1 ent peagi juhtis juba vastane 7:6 ning intervalliks 11:8. Mängu jätkudes tuli Kuuba küll veel kaks korda punkti kaugusele (10:11 ja 11:12), kuid siis tema vastupanu rauges. Ülejäänud selle geimi üheksa punkti noppis juba järjest Huang ning viis võidu Hiina Vabariiki.

MEESTE ÜKSIKMÄNG
1 – Yushi Tanaka (Jaapan), finaal 21:13, 15:21, 21:12 (0:57)
2 – Alex Lanier (Prantsusmaa)
3 – Magnus Johannesen (Taani)
3 – Justin Hoh (Malaisia)

Meeste üksikmängus võidutses teenitult Yushi Tanaka. 23-aastane jaapanlane lõpetas veerandfinaalis esimese asetusega taanlase Mads Christopherseni teekonna (21:14, 24:22), närvesöövas poolfinaalis malaislase Justin Hoh’ vastu suutis avageimi 20:22 allajäämise unustada ja võita lõpuks 21:19 ja 21:10. Finaalis tiitlikaitsja Alex Lanier’ vastu oli lühikest kasvu Tanaka avageimis selgelt parem, võites selle 21:13. Teises pani oma paremuse maksma aga vastasest vähemalt peajagu pikem ja tublisti kehakam prantslane tulemusega 21:15. Kolmandas geimis jätkus taavägist minekut seisuni 7:6 Tanaka kasuks. Siis teenis jaapanlane 7:2 vahespurdi ning seda vahet jaanuari viimasel esmaspäeval alles 18–aastaseks saav Lanier enam tagasi mängida ei suutnud. Lõpuks paisus vahe ühe poole selge ülekaalu väljenduseks 21:12-le. Maailma 87. reket on maailma näinud mees, mullu võitis Tallinna omaga sama tasemega turniiri ka Poolas Lublinis ning challenge-kategooria mõõduvõtu Uus-Meremaal Aucklandis.

MEESTE PAARISMÄNG
1 – Shuntaro Mezaki ja Haruya Nishida (Jaapan) 21:19, 21:14 (0:40)
2 – Julien Maio ja William Villeger (Prantsusmaa)
3 – William Kryger Boe ja Christian Faust Kjær (Taani)
3 – Weijie Chia ja Xun Liew (Malaisia)

Kõik kolm Euroopa versus Aasia vastasseisu lõppesid finaalide päeval asiaatide võiduga. Ei suutnud sulgpallis juhtiva maailmajo esindajaid eduteelt kõrvale suunata ka Julien Maio ja William Villeger. Esimeses geimis hakkasid prantslased Shuntaro Mezakile ja Haruya Nishidale kui vapralt vastu, kuid mängisid oma eduseisu maha (viimati juhiti 19:18) ja kaotasid 19:21. Teises geimis suudeti jaapanlastega võrdselt minna seisuni 8:9. Siis tegid vastased 5:0 hüppe ning rong oligi läinud (14:21) ning maailma edetabeli 67. paar võitnud edetabeli 139.

NAISTE PAARISMÄNG
1 – Paula Lynn Cao Hok ja Lauren Lam (USA) 21:10, 21:11 (0:33)
2 – Moa Sjöö ja Tilda Sjöö (Rootsi)
3 – Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Est)
3 – Maria Stoljarenko ja Jelizaveta Žarka (Ukraina)

Naiste paarismängu finaali järel võis eestlasest fänn takkajärgi siunata õnnejumalannat, et too laupäevase poolfinaali viimaste punktide mängimisel meie esipaari selja tagant minema astus ning nii USA kodanikud finaali aitas. Oli ju meie omade finaalikoht korraks vaid ühe punkti kaugusel… Igatahes Paula Lynn Cao Hoki ja Lauren Lami esikohamäng Rootsi õdedepaari Moa Sjöö ja Tilda Sjöö vastu kulges hoopis pingevabamas õhkkonnas kui pallivahetused eestlannadega. Ameeriklannad jõudsid lõplike edunumbriteni (21:10, 21:11) vaid 33-minutilise mängu järel. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel said võitjatelt geimi kätte ja osutasid vastupanu 20 minutit kauem.

SEGAPAARISMÄNG
1 – Mads Vestergaard ja Christine Busch (Taani) 21:13, 21:10 (0:29)
2 – Malik Bourakkadi ja Leona Michalski (Saksamaa)
3 – Julien Maio ja Lea Palermo (Prantsusmaa)
3 – Andreja Tomić ja Andjela Vitman (Serbia)

Segapaarismängus pääsesid Tallinnas kaheksa parema hulka vaid eurooplased. Ainsa põhitabelis olnud Aasia paari (Yu-Kai Huang ja naisüksikmängu võitja Yu-Hsun Huang) kõrvaldasid teises ringis Mads Vestergaard ja Christine Busch. Needsamad taanlased võitsid lõpuks ka kogu turniiri, kui Tallinna finaalidest lühimas, vaid 29 minutit kestnud vastasseisus löödi sakslasi Malik Bourakkadit ja Leona Michalskit 21:13, 21:10. Samas jääb igaveseks vastamata küsimus, kas taanlased poolfinaalist üldse edasi oleks saanud, kui Lea Palermo jalavigastus poleks tema ja Julien Maio pürgimusi enneaegselt katkestanud. Kahetsusväärse vigastuse hetkel juhtisid prantslased avageimi 18:15…