Kristin Kuubale Poolast turniirivõit!

Poolas Gnieznos peetud BWF-i International Challenge’i kategooria võistlusel Polish Open 2021 võidutses naiste üksikmängus Eesti esireket Kristin Kuuba. Pühapäeval peetud finaalis alistas turniiril teise paigutuse saanud eestlanna India sulgpalluri Tanya Hemanthi 24:22, 21:14, kulutades selleks 43 minutit.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Selle aasta alguses BWF-i juunioride edetabelis 12. kohal paiknenud India üks tulevikulootusi Hemanth asus oma karjääri esimest turniirivõitu täiskasvanute seas püüdma enesekindlalt. Läinud kuul Kampalas peetud Uganda Internationalil poolfinaali jõudnud 17-aastane neiu läks endast seitse aastat vanema Kuuba vastu juhtima 5:2 ja 9:4, kuid õnneks tõmbas tartlanna sellele minekule kohe pidurit. Neli punkti järjest ning intervalliks oli Hemanthi edu vaid 11:9. Juhtpositsiooni sel turniiril juba oma seitsmendat mängu mänginud Hemanth siiski veel ei loovutanud, kasvatades kaks korda vahe ka neljale punktile (16:12, 17:13).

Geimi lõpu vääramatu lähenemine innustas nüüd initsiatiivi näitama ka Kuuba. Tema täpne tegutsemine sundis vastast kaks korda eksima võrgu ees, lisaks lendas pall kahel korral rünnakul auti ning seis oligi tasa. Kuuba jätkas ühe soojaga edasi ning seisul 20:18 oli tal kasutada kaks geimpalli. Kumbki neist veel võitu ei toonud nagu ka seisul 22:21 teenitud kolmas. Täpselt taha nurka suunatud ründelöök andis neljanda geimipalli ning selle lennutas Hemanth auti. Avageim 22 minutiga Kuubale 24:22.

Teise geimi algus kulges taas India sulgpalluri vedamisel, korraks sai ta vahe ka kolmele punktile (6:3), kuid vastase eksimused võrgus lubasid Kuubal viigistada (7:7) ning vaheajaks ette saada 11:8.  Mängu jätkudes lähenes Hemanth veel korra haardeulatusse (13:14), kuid Kuuba kogemused ja vorm olid noorukile seekord veel liiast. Mimekülgselt rünnanud Kuuba löökidele ei leidnud Hemanth enam vastumängu ning otsustav võidupunkt tuli vastase tõrjest võrku lennanud pallist.

Kristin Kuubale oli see kolmas suurem rahvusvaheline täiskasvanute turniir, kus ta üksikmängus kaotuseta jäänud. Eelmised kaks esikohta pärinevad 2018. aastast, mil ta võidutses Lätis Jelgavas ja Leedus Kaunases. Enne aprilli lõpus Kiievis peetavaid EM-võistlusi Kuubal rohkem võistlusi kavas pole, Vana Maailma meistrivõistlusteks sätib ta end tippvormi Peter Gade sulgpalliakadeemias Taanis harjutades.

Kaks esikohta Euroopasse

Lisaks Kuuba võidule jäi Gniezno turniiril Euroopasse veel üks esikoht, sest naiste paarismängu finaalis kohtusidki siiakanti esindajad. Esimese asetusega Bengisu Ercetin ja Nazlıcan Inci Türgist olid laupäeva hilisõhtul meie Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli finaaliunistuse lõpetanud poolataridest Zuzanna Jankowskast ja Anastasia Khomichist mõlemas setis selgelt paremad,  21:11 ja 21:12. Meie paarile kolmanda koha jagamine rootslaste Johanna Magnussoni ja Clara Nistadiga. Veerandfinaali jõudnud ja sela tulevastele võitjatele kaotanud Catlyn Kruus ja Helis Pajuste jäid jagama 5.–8. kohta.

Meeste üksikmängus jõudis nelja parema sekka kolm malaislast ja ehkki selle maa mängijate finaali suutis hispaanlane Pablo Abian rikkuda, siis finaalis maksis ikkagi malaislase sõna. Tze Yong Ng võitis esimese geimi 21:19 ja teise juba lihtsamalt 21:11.  Kolmandat kohta jäid jagama Abianile kaotanud Sholeh Aidil ja Ng’le alla jäänud Jun Hao Leong. Gnieznos ühe vastase võitnud Raul Must jäi jagama 9.–16. kohta.

Segapaarismängus võidutsesid malaislased Hon Jian Choong ja Ee Wei Toh, kelle 21:16, 21:12 paremust pidid esikohamängus tunnistama šveitslased Nicolas A. Müllerja Ronja Stern. Veerandfinaali pidama jäänud Mihkel Laanes ja Helina Rüütel jagasid 5.–8. kohta.

Meeste paarismängu finaal oli puhtalt malaislaste siseasi ning võitja selgitamiseks läks pühapäevastest finaalidest ainsana tarvis kolme geimi. Wei Chong Man ja Kai Wun Tee võitsid esimese geimi 21:17, teises jäid 22:20 peale Yee Jun Chang ja Weijie Chia. Samuti tasavägises heitluses kulgenud kolmanda geimi (ja kogu turniiri) võitsid Man ja Tee 21:19.