Eesti sulgpallitipud tõusid edetabelites

Läinud pühapäeval Poola Gnieznos BWF-i Challenger-turniiri Polish Openi võitnud Kristin Kuuba kerkis teisipäeval avaldatud uues maailma edetabelis eelmise reitinguga võrreldes kolm pügalat ning paikneb nüüd oma senise karjääri kõrgeimal, 51. kohal. Eesti naiste kõrgeima edetabelikohani (22. oktoobril 2009 Kati Tomoffi 45. koht) on seega veel vaid kukesamm. Hetkel lahutab meie esireketit 44. kohast 5221 punkti. Ainult Euroopa mängijate konkurentsis paikneb Kuuba 13. kohal.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Veel korralikuma tõusu, koguni seitse kohta, tegid tänu Poolas poolfinaali jõudmisele Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus. Läinud teispäeva 53. koht vahetus nüüd 46. koha vastu! Euroopa paaride arvestuses on meie noorikud 14. kohal.

Poolas segapaarismängus veerandfinaali jõudnud Mihkel Laanes ja Helina Rüütel kerkisid koguni 21 kohta ning on nüüd 120. tabelireal. Tabeli uus paar on end Poolas samuti kaheksa  parema sekka mänginud Catlyn Kruus ja Helis Pajuste, kellele teenitud 2200 punkti annavad 369. koha.

Helis Pajuste kerkis naiste üksikmängus üheksa kohta. Kui 23. märtsil oli triitonlanna veel 226. kohal, siis nüüd paikneb ta 217. kohal. Meeste üksikmängus taandus Raul Must Gnieznos võidetud avaringi kohtumisele vaatamata 84. kohalt 87. kohale.

Maailma edetabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga