Kristin Kuuba võitis maailmameistrilt mõlemas geimis kuraditosina jagu punkte

HSBC BWF World Touri Super 1000 kategooria turniiril All England Openil Birminghamis kohtus Kristin Kuuba naiste üksikmängu avaringis valitseva maailmameistri ja maailma edetabelis teist kohta hoidva Akane Yamaguchiga. Nii nagu läinud nädalal German Openil Mülheimis, tuli Kuubal seegi kord tunnistada jaapanlanna paremust. 34 minutit kestnud pallivahetuse mõlemad geimid võitis Yamaguchi ühesuguse skooriga 21:13.

Avageimis kasvatas Yamaguchi oma 3:2 algedu kiiresti 10:5-le, kuid siis teenis Kuuba neli punkti järjest ning joogipausiks oli maailmameister ees vaid 11:9. Mängu jätkudes libises jaapanlanna aga uuesti kaugemale ning seisult 18:13 teenis punkte veel vaid tema. Teises geimis oli kaks viigiseisu (1:1 ja 6:6), intervalliks juhtis Yamaguchi 11:8. Edasi kasvatas ta oma edu taas 18:13-le ning saavutas jälle ka viimased kolm punkti.

Yamaguchi järgmine vastane on maailma 25. reket Saina Nehwal (India).