Marrani ja Rüütli All England Open kestis seekord vaid kaks geimi

Maailma edetabelis kahe kõrvutiseisva naispaari kohtumine All England Openi avaringis lõppes võidukalt neile, kes koha võrra tagapool. Rootslannad Johanna Magnusson ja Clara Nistad (BWF-i edetabelis 50.) võitsid 31 minutit väldanud kohtumises Eesti esipaari Kati-Kreet Marranit ja Helina Rüütlit 21:19, 21:10 ning edenesid 16 parema sekka.

Mullu Birminghamis teise ringi jõudnud tartlannad ei pääsenud kogu kohtumise vältel kordagi juhtima, kuid vähemalt avageimis oli neil siiski hetki, mil vastaste eduseis vaid napilt püsima jäi. Paraku ei suudetud murdemomente enda kasuks kallutada. 0:4 kaotusseisust tuldi välja 3:4-le, kuid intervalliks oldi taga 6:11. Veel õnnestus vahe mängida kahele punktile (12:14), kuid Marrani servivea järel oli seis taas Rootsi paari kasuks 17:13. Ent piisas vastastel paar palli järjest võrku lennutada, kui nende eduseis kahanes vaid ühele punktile, 17:16. Ka 16:20 kaotusseisus ei jätnud Marran ja Rüütel veel lootust (19:20), kuid Kati-Kreeda reketist napilt ääreauti lennanud pall lõpetas avageimi siiski Magnussoni ja Nistadi kasuks 21:19.

Teine geim algas analoogiliselt esimesel, sest rootslannad said ette 4:0 ja siis kuulus esimene punkt ka meie paarile, kuid järgituleku algust see kahjuks ei tähistanud. Vastased suurendasid tasapisi oma edu (8:3, 11:4, 14:6, 17:7) ning esimeselt matšpallilt võitsid Rüütli ebaõnnestunud tõrjest 21:10.

Teises ringis tuleb Rootsi paaril HSBC BWF World Touri Super 1000 kategooria turniiril nüüd reketid ristata seitsmenda asetusega jaapanlaste Nami Matsuyama ja Chiharu Shidaga.