Kristin Kuuba püüdlused Malaysia Mastersil lõppesid avaringis

Malaisia pealinnas Kuala Lumpuris peetaval Perodua Malaysia Mastersil 2022 (kategooria BWF World Tour Super 500) kohtus maailma 49. reket Kristin Kuuba põhiturniiri avaringis maailma 48. reketi Fitriani Fitrianiga Indoneesiast. Kohtumine oli edetabelikohtadele vastavalt võrdne, vältas kolm geimi, kuid kahjuks lõppes oma kodumaailmajaos pallinud Fitriani võiduga 19:21, 21:18, 21:12.

Avageimis suutis Kuuba toimuva kenasti oma kontrolli all hoida, sest vastane ei pääsenud kordagi juhtima. Kolm korda mängis Kuuba oma korraliku edu (6:2, 17:12, 20:16) küll maha (või peaaegu maha), aga juhtima 23-aastast Fitrianit ei lasknud. Kuueteistkümne minutiga oli avageim meie oma 21:19.

Teises geimis sai 2019. aastal Tai Mastersi võitnud indoneeslanna ette 2:0 ja 2:1, kuid seejärel dikteeris sündmusi taas pikalt Kuuba. Intervalliks oli ta ees 11:7 ning kasvatas seejärel võrgu pealt sooritatud ründelöögiga oma edu 13:7-le. Fitriani saavutas viis punkti järjest ja jõudis kannule, seejärel viigini (16:16) ja läks ette 18:17. Veel oli Fitriani eksimuse järel korraks tablool viigiseis (18:18), kuid Kuuba kaks tõrjet võrku ja vastase hanitus lõpetasid selle geimi indoneeslanna võiduga 21:18.

Kolmas geim kulges lootusrikkalt Kuuba eduseisuni 9:8. Seejärel õnnestus ühel mängijal kõik ja teisel tuli viga vea otsa. Kahjuks oli see ebaõnnestuja Kuuba, kes oma kümnenda punkti teenis alles siis kui vastasel oli neid juba seitseteist. Paar õnnestumist oli küll veel, aga mängu saatus oli Fitriani 9:0 spurdiga otsustatud. Kolmas geim talle 21:12 ja 16 parema sekka pääs sai tagatud 56 minutiga.

Kaheksandikfinaalis kohtub Fitriani Axiata Arenas läinud pühapäeval Malaysia Openi võitnud, kuid sellegipoolest alles kaheksanda asetusega Ratchanok Intanoniga. Tailanna alistas oma kaasmaalase Busanan Ongbamrungphani suurematae probleemideta 21:12, 21:13, kulutades selleks siiski 39 minutit.