Eesti noortekoondis alustas turniiri Prantsusmaal

Mitmed Eesti U-17 vanuseklassi koondise kandidaadid mängivad sel nädalal turniiril Prantsusmaal. Võistluspaik Aire-sur-la-Lys asub Põhja-Prantsusmaal Pas-de-Calais’ departemangus, turniiri nimi on Yonex France U17 Open 2022.

Triitoni värve esindab seekord vaid Andrei Schmidt. Noormeeste üksikmängus läbis tartlane avakatsumuse edukalt, alistades prantslase Maxance Liraud’ 21:15, 21:10. Schmidti järgmine vastane on pärit Šveitsist.  Hugo Chanthakesone sai oma esimesest vastasest Hispaaniast jagu samuti kahes geimis, ehkki teine geim lõppes tema kasuks alles 24:22.

32 parema sekka edenesid kenasti ka ülejäänud Eesti koondislased. Rene Leeman (TSKeskus) oli avaringis kogunisti vaba, Rasmus Talts (TSKeskus) alistas Lenny Bonniere’i (Prantsusmaa) 21:17, 21:18 ja Siim Saarse (Pärnu SK) paremust 21:13, 22:20 pidi tunnistama David Ng (Inglismaa).

Neljast Eesti esindajast oli Emilia Šapovalova (TÜASK) neidude üksikmängu avaringis vaba, ülejäänud kolm kaotasid. Laura-Liis Kale (TSKeskus) jäi alla Matilda Franklinile (Inglismaa) 21:18, 10:21, 10:21, Heili Merisalu (Nõo SK) Marine Bouriezile (Prantsusmaa) 15:21, 19:21 ja Karolina Pintšuk (TÜASK) Maike Ifflandile (Saksamaa) 18:21, 17:21.

Noormeeste paarismängus selgitati juba veerandfinalistid ning meie omadel sinna asja polnud. Schmidt ja Saarse võitsid küll avaringis hispaanlasi Raul Berguat ja Gonzalo Isabali 20:22, 21:17, 21:14, kuid kaotasid siis kolmanda asetusega hollandlastele Casper Spaansile ja Joep Strooperile 15:21, 24:22, 16:21. Leeman ja Talts võitsid Inglismaa paari David Ng ja James Songi vastu avageimi 21:19, kuid kaotasid järgmised 4:21 ja 13:21.

Neidude paarismängus olid kolmanda asetuse saanud Merisalu ja Šapovalova avaringis vabad, teises alistati kolmegeimilise heitluse järel Eva Bouville ja Monitosita Touch Prantsusmaalt 14:21, 21:18, 21:15.  Reedel mängitakse inglannade Lucy Brierley ja Grace Sachdevaga. Kale ja Pintšuk olid samuti avamängust priid, kuid 16 parema seas kaotasid Matilda Franklinile ja Yulia Tangile Inglismaalt 13:21, 14:21.

Segapaarismängus on kaks Eesti paari jõudnud kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka. Teise asetuse teeninud Schmidt ja Merisalu olid avaringist vabastatud, teises saadi tasavägise heitluse järel jagu inglastest James Songist ja Sofie Chongist 21:19, 18:21, 21:19. Talts ja Šapovalova mängisid prantslaste Maxance Liraud’ ja Lily Rose Triolier’ga samuti tasavägist sulgpalli, võites esimese geimi 25:23 ja teise 23:21. Saarse ja Pintšuk kaotasid neljanda asetusega Philipp Eulerile ja Constanze Winnefeldile (Saksamaa) 10:21, 18:21. Leeman ja Kale pidid kolmes geimis tunnistama Prantsusmaa paari Theo Pincebourde ja Flora Mias paremust. Esimene geim kaotati 15:21, teine võideti 25:23, aga otsustav kolmas kaotati 17:21.