Kristin Kuuba mängib Malaisias taas põhitabelis

Eesti esireket Kristin Kuuba mängib teist nädalat tippturniiridel Malaisias. Kui Petronas Malaysia Openil pääses eestlanna otse põhitabelisse, siis teisipäeval samuti riigi pealinnas Kuala Lumpuris alanud Malaisias Perodua Malaysia Mastersil 2022 (kategooria BWF World Tour Super 500) tuli maailma 49. reketil 32 sekka jõudmiseks pidada üks valikmäng.

Kuuba vastane oli Indoneesia mängija Ruselli Hartawan, kes BWF-i edetabelis meie piigast vaid kaks pügalt madalamal ehk 51. Esimeses geimis jäi Kuuba 4:7 kaotusseisu, kuid 5:0 spurt aitas ta juhtima 9:7. Intervalliks oli Kuuba eduseis siiski minimaalne 11:10. Mängu jätkudes pääses Hartawan ette 17:13 ning ehkki Kuuba jõudis veel viigini (18:18), võitis otsustavad punktid indoneeslanna – 21:19.

Teises geimis läks Eesti esireket kohe ette 9:2, kuid seegi kord muutus geimi lõpp põnevaks. Hartawan jõudis viigini 18:18, kuid nüüd võitis lõpuspurdi Kuuba 3:1. Otsustavas geimis sai Kuuba 4:0 edu, kuid oli joogipausiks taga 9:11. Tasavägist pallivahetust jätkus seisuni 15:15. Sealt tegi Kuuba neljapunktilise spurdi ning sellele vastane enam omalt poolt vastata ei suutnud. Geim Kuubale 21:17 ning koht põhiturniiril oli käes.

Põhiturniiri avaringis kohtub Kuuba Axiata Arenas veel ühe Indoneesia mängija Fitriani Fitrianiga, kes meie sulgpallurist edetabelis ühe koha võrra kõrgemal, 48. Selle paari võitjat ootab Tai mängija. Kas selleks on pühapäeval Malaysia Openi võitnud, kuid sellegipoolest alles kaheksanda asetusega Ratchanok Intanon või Busanan Ongbamrungphan, otsustab kahe tailanna omavaheline mäng.