Helina Rüütli klubi jäi EM-il napilt poolfinaalist välja

Sulgpalliklubide EM-võistlustel Poolas Białystokis jäi Helina Rüütli koduklubi BK 1973 Benátky nad Jizerou jagama 5.-8. kohta, sest reede hommikul peetud veerandfinaalis kaotati 2:3 itaallaste Piume d’Argento BC-le, ehk klubile, mille koosseisus Rüütel sai tänavu Serie A-s teise koha.

Neljast peetud matšist kolm lõppesid ühe poole võiduga kolmandas geimis, ühe võidu teenis Piume d’Argento aga mänguta, sest neljapäeval end vigastanud Agnes Körösi polnud võimeline Anna Mihhalkovale vastu astuma. Kohtumine algas BK 1973-le kurvalt, sest Steven Stallwood ja Kateřina Zuzáková kaotasid David Saluttile ja Hannah Pohlile 18:21, 21:9, 18:21. Milan Dratva võrdsustas 21:14, 21:14 võiduga Martin Bundgaardi üle seisu, kuid Körösi loobumine naiste üksikmängust viis uuesti sitsiillased ette. Neljanda kohtumises järel oli seis aga taas viigiline, sest Dratva ja Stallwood võitsid itaallaste meespaari 21:19, 13:21, 21:10. Poolfinaali pääseja jäi seega naispaaride otsustada.

Zuzáková ja Rüütel alustasid Mihhalkova ja Pohli vastu tagasihoidlikult ning vastased pääsesid ette 8:5. Seejärel läks koostöö paremini tööle ning intervalliks oldi juba ees 11:9. Ka mängu jätkudes ei suutnud Mihhalkova ja Pohl enam kordagi viigistada ning geimi võitsid eestlanna ja tšehhitar 21:18. Teises geimis said Zuzáková ja Rüütel algedu 6:5, kuid seejärel rebisid vastased ette 16:11. Sellest mindi aga krampi ning BK 1973 paar teenis omakorda kuus punkti järjest ja läks ette 17:16. Paraku saadi seejärel juurde veel vaid üks punkt ning „itaallased“ viigistasid 21:18 võiduga seisu.

Otsustava geimi esimese poole vedasid mängu Zuzáková ja Rüütel, olles ees 14:10. Vastased viigistasid ja läksid omakorda ette 17:15. Zuzáková ja Rüütel jõudsid küll veel ühe korra viigini (17:17), kuid geimi lõpp kuulus taas Ukraina ja Saksamaa kombinatsioonile. Mihhalkova ja Pohl võitsid 21:18.

Poolfinaalis kohtus Piume d’Argento BC prantslaste BC Chambly Oise’iga, kes võitis Recreativo IES La Ordeni (Hispaania) 3:0. Võitja selgitamiseks piisas neljas matšist, prantslased võitsid 3:1. Teise finalisti selgitasid kaks Poola klubi. Neist Suwalski KB Litpol–Malow alistas veerandfinaalis Rinconada (Hispaania) 3:1 ning UKS Hubal Białystok norralaste Kristiansand BK 3:0. Seegi poolfinaal lõppes 3:1, võidukas oli kohalike rõõmuks UKS Hubal Białystok.

Kohalik klubi tuligi Euroopa meistriks, sest laupäeva pärastlõunal peetud finaalis alistas UKS Hubai favoriidiks olnud BC Chambly Oise 3:1. Prantslased teenisid ainsa punkti meeste üksikmängus, kui Sacha Leveque alistas kolmes geimis Krzysztof Jakowczuki. UKS Hubai koosseisu kuulusid lisaks Jakowczukile veel Michal Rogalski, Lucas Corvee, Pawel Smilowski, Wojciech Szkudlarczyk, Jia Heng Jason Teh, Alžbeta Bašova, Polina Buhrova, Weronika Gorniak, Maria Mitsova, Wiktoria Dabczynska ja Agnieszka Wojtkowska.