Helina Rüütel klubide EM-il – neli mängu, neli võitu

Sulgpalliklubide EM-võistlustel Poolas Białystokis sai Helina Rüütli koduklubi BK 1973 Benátky nad Jizerou kolmandas alagrupis teise koha, sest kahe seni kaotuseta klubi kohtumises jäädi 2:3 alla poolakate Suwalski KB Litpol-Malowile.

Rüütel pääses väljakule neljandas kohtumises, enne seda oli valitsev Tšehhi meister jäänud kaotusseisu 1:2. Steven Stallwood ja Kateřina Zuzáková viisid küll BK 1973 juhtima, kuid üksikmängus kaotasid nii Agnes Körösi kui ka Milan Dratva. Rüütel ja Zuzáková tegid oma töö taas korralikult, ukrainlanna Maria Ulitina ja Poola lipu all mängiv Ulyana Volskaya alistati 31 minutiga 21:15, 21:18.

Vastasseisu võitja otsustasid meespaarid. Täpselt tund aega väldanud kohtumises võitsid Dratva ja Stallwood esimese geimi 21:19, olid teises ees juba 17:13, kuid lubasid siis Robert Cybulskil ja Przemyslaw Szydlowskil viigistada ning tasavägises lõpuheitluses poolakatel peale jääda 23:21. Otsustavas geimis juhtisid Dratva ja Stallwood viimast korda13:12, kuid suutsid seejärel juurde saada veel vaid kolm punkti ja kaotasid 16:21.

Reedel kell 11 algavates veerandfinaalides mängib BK 1973 Benátky nad Jizerou itaallaste Piume d’Argento BC-ga, ehk klubiga, mille koosseisus Rüütel sai tänavu Serie A-s teise koha. Ülejäänud paarides selgitavad poolfinaliste BC Chambly Oise (Prantsusmaa) ja Recreativo IES La Orden (Hispaania), Rinconada (Hispaania) ja Suwalski KB Litpol–Malow ning Kristiansand BK (Norra) ja UKS Hubal Białystok (Poola). Poolfinaalidega tehakse algust kell 17 Eesti aja järgi.