Maailma teise reketi peale eestlanna hammas ei hakanud

Eesti parim sulgpallur Kristin Kuuba kohtus Kuala Lumpuris peetaval HSBC BWF World Tour Super 750 kategooriasse kuuluval Petronas Malaysia Openil 2022 teises ringis maailma edetabelis teisel kohal paikneva Tzu Ying Tai’ga (Taiwan) ja kaotas 11:21, 9:21.

Kokku pool tundi väldanud kohtumise mõlemad geimid kulgesid mulluse MM-i hõbemedalisti kindlal juhtimisel. Esimeses geimis pääses vastane ette 9:4, kuid joogipausiks suutis Kuuba vahet vähendada, olles maas vaid 9:11. Edasi noppis Tai viis punkti järjest ning ehkki seejärel teenis kaks punkti järjest ka Kuuba, lõpetas saarlanna teine 5:0 spurt geimi. Teist geimi alustas Tai 4:0-ga, jõudis intervallini 11:6 eduseisus ning seisult 17:9 teenis punkte vaid tema.

Veerandfinaalis läheb Tai vastamisi 2019. aasta maailmameistri Pusarla Venkata Sindhuga (India), kel Kuala Lumpuris seitsmes paigutus. Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad Zhiyi Wang (Hiina) – Line Højmark Kjærsfeldt (Taani), Yue Han (Hiina) – Ratchanok Intanon (Tai, 8) ja Nozomi Okuhara (Jaapan, 8) – Yufei Chen (Hiina, 4). Tõelise vägiteoga sai hakkama Kjærsfeldt, kes alistas üks tund ja 14 minutit kestnud heitluse järel Rio olümpiavõitja, kolmekordse maailmameistri ja kuuekordse Euroopa meistri Carolina Maríni (Hispaania, 5) 21:19, 19:21, 21:13. Avaringis esimese asetusega Akane Tamaguchi (Jaapan) alistanud kohalik pallivõlur Gregoria Mariska Tunjungo kaotas Wangile 19:21, 13:21.