Kristin Kuuba mängib taas kolmes finaalis

Eesti 57. meistrivõistluste teisel päeval käis Kristin Kuuba (Triiton) ülikooli spordihoone peaareeni väljakutel kuus korda, ei kaotanud kellelegi ning mängib pühapäeval kolmandat aastat aastat järjest kolmes finaalis. Raul Must, Kati-Kreet Marran ja Raul Käsner teevad kaasa kahes esikohamängus.

Kristin Kuubale kulges suundumine finaali pealtnäha kõige kergemalt üksikmängus. Kui põhiturniiri esimeses ringis reedel mängis Eesti esireket üle Annabel Rohtla (Triiton) 21:7, 21:0, siis laupäeva hommikul alistas ta veerandfinaalis Annabeli kaksikõe Meribeli 21:5, 21:3. Poolfinaaliks neljanda asetusega Ramona Üprusega (TÜASK) võinuks ennustada tasavägisemat mängu, paraku polnud ka temast tippvormis Kuubale vastast – 21:4, 21:10 vormus vaid 20 minutiga.

Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Tabeli alumiselt poolelt võitles end klubikaaslase vastu finaali Catlyn Kruus. Kolmanda asetusega Euroopa noorte meistrivõistluste võistkondlik pronksiomanik loovutas veerandfinaalis Karina Kapanenile (Triiton) mõlemas geimis kuraditosin punkti ning poolfinaalis jätkas sama kindlalt ka teise asetusega Helis Pajuste (Triiton) vastu, võites 21:12, 21:18. See võit tähendas Catlynile üksikmängus esimest medalit (vähemalt hõbedat) täiskasvanute seas. Pajuste võib samuti esimese medali saada, kuid selleks tuleb pronksiheitluses Üpruse vastu eelmise aasta 1. veebruari medalimatši kaotus võiduks pöörata.

Naiste üksikmängu tabel

Paarismängudes tuli Kuubal kullamängule pääsemiseks koos oma partneritega hoopis tõsisemalt vaeva näha. Naiste paarismängus viis tabelisse asetus tema ja Kati Tolmoffi juba veerandfinaalis kokku noorte ja vihaste, Kruusi ja Üprusega. Ja enne kui arugi saadi, oli avageim kaotatud 16:21. Kas aitasid Tolmoffi endisest Euroopa meistrist elukaaslase Joachim Fischeri Nielseni nõuanded või võtsid kogenud naised end tõsiselt kokku, aga järgmised kaks geimi noortel enam pead tõsta ei lastud. Teine geim võideti 21:14 ja kolmas pärast Kruusi poolt võrku löödud palli 21:10. Ligi kolmveerand tundi mängu oli vaatamist väärt. Poolfinaalis ületas  superpaar 22 minutiga kolmanda asetusega Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK). Mulluse medalite jagamise hõbedaga lõpetanud paarist oldi paremad 21:12, 21:9.

Kristin Kuuba ja Kati Tolmoff. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Tabeli ülemisest poolest ei flirtinud Eesti selle mänguliigi esipaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) kordagi võimalusega kolmest geimist. Veerandfinaalis võideti klubikaaslasi Emili Pärsimit ja Marelle Salu 21:11, 21:5 ning poolfinaalis loovutati neljanda asetusega Kertu Margusele (TÜASK) ja Editha Schmalzile (Tondiraba SK) geimides vastavalt 7 ja 8 punkti. Nii Marran kui ka Rüütel on mõlemad varem naiste paarismängus Eesti meistriks tulnud (esimene kaks korda Kuuba ja ühe korra Teesaluga, teine kõik kolm korda Kuubaga), kuid seni veel mitte koos. Sama kehtib ka Kuuba ja Tolmoffi kohta, esimesel neist on naiste paarismängust viis ja teisel seitse kulda.

Naiste paarismängu tabel

Kolmandat korda pjedestaali kõrgeimale astmele astuda on Kristin Kuubal pühapäeval võimalus koos Raul Mustaga. Seegi Eesti mõistes superpaar mängis end laupäeval kahe võiduka kohtumisega finaali. Kui veerandfinaalis suutis mullune hõbedapaar ja seekord neljanda asetusega Kristjan Kaljurand – Hannaliina Piho (TÜASK) tõsisemat vastupanu korraldada vaid esimeses geimis (18:21) ja teises võtsid Kuuba ja Must oma juba kergemalt (21:13), siis päeva viimane poolfinaal hoidis publiku saalis kolm geimi. Mullu koos Kuubaga võidutsenud Mihkel Laanes ja tema uus partner Helina Rüütel kaotasid küll avageimi 13:21, kuid teises geimis juhtis esimese asetusega Triitoni paar intervalliks 11:5 ning viigistas seisu tulemusega 21:12. Otsustav kolmas geim oli tasavägine, kuid enamasti olid juhtimas Kuuba ja Must. Pärast pausi nihkusid täie keskendumise pealt tegutsenud Kuuba ja Must ette 19:14, kuid esimese matšpallini jõuti alles seisul 20:18. Laanes ja Rüütel tulid veel ühe punkti võrra lähemale, kuid Laanese tõrjest väljaku piiridest välja lennanud pall lõpetas kohtumise vastaste kasuks 21:19.

Kulla teenimiseks tuleb Kuubal ja Mustal jagu saada Kati-Kreet Marranist (Triiton) ja Raul Käsnerist (TÜASK). Eelmise tšempionaadi pronksipaaril on seegi kord kolmas asetus ning seda kinnitati veerandfinaalis võiduga Chris-Robin Taltsi (TSKeskus) ja Marta Emili Telleri (Triiton) üle 21:12, 21:17. Poolfinaal teise asetusega Oskar Männiku ja Ramona Üpruse (TÜASK) vastu polnud küll ühepoolne, aga siiski ei tekkinud võitjas lõpuks kahtlust kummaski geimis – 21:10, 21:16. Marran ja Käsner alistasid ülikoolirahva ka mulluste meistrivõistluste pronksimatšis.

Segapaarismängu tabel

Raul Must pole üksikmängus küll hiilgevormis, kuid aastatega kogunenud kogemusest piisas laupäeval, et meeste üksikmängus 16. aastat järjest kullaheitlusse sekkuda. Teises ringis langes Rannar Zirk (Nõo SK) 21:9, 21:9, veerandfinaalis Rainer Kaljumäe (Veeriku Badminton) 21:15, 21:18 ja poolfinaalis ka Hans-Kristjan Pilve (Veeriku Badminton) 21:8, 21:16.

Raul Must. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Finaalis on Musta vastaseks kolmandat aastat järjest veel üks Veeriku sulgpallur, Karl Kert, kes pidas oma päeva raskeima kohtumise veerandfinaalis Tauri Kilgi (Triiton) vastu. Armutu pallilahingu mõlemad geimid olid äärmiselt tasavägised. Esimeses juhtis Kilk võimsa rabaku järel 19:18, kuid kogenum Kert suutis siiski võita 21:19. Teises geimis juhtis Kilk intervalliks 11:7, kuid pärast pausi mäng tasakaalustus ning nii jõuti viigiseisudega 20:20-le. Otsustasid Kilgi kaks ebaõnnestunud tõrjet, esimene auti ja teine võrku. Kert võitis geimi 22:20 ning kogu 43 minutit kestnud kohtumise. Poolfinaalis suutis Mihkel Laanes (Triiton) tõsisema vastuhaku korraldada vaid esimeses geimis, kuid kaks rabakut otsustasid lõpuks asja Kerti kasuks 24:22. Teises geimis sai Laanes küll väikese algedu, kuid pausiks oli ees juba Kert 11:6 ning võitis kolmandalt matšpallilt 21:9.

Meeste üksikmängu tabel

Meeste paarismängus on oma üheksandast meistritiitlist vaid ühe võidu kaugusel Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK). Kui pühapäeval võidetakse, pole meeste paarismängu kuldasid neist kellegi rohkem (praegu jagatakse liidrikohta aastatel 1965-1977 kulda kogunud Jaak Nuuteriga). Veerandfinaalis mängiti üle Chris-Robin Talts (TSKeskus) ja Tregert-Gustav Värv (TÜASK) 21:9, 21:11, poolfinaalis Eesti U-17 koondise peatreener Robert Kasela ja Mikk Õunmaa (Triiton) 21:9, 21:10. Finaalis on 29-aastase Kaljuranna ja 33-aastase Käsneri vastas noored ja vihased, 17-aastane Tauri Kilk (Triiton) ja 19-aastane Artur Ajupov (Veeriku Badminton). Kui avaringis tehti selg prügiseks teise asetusega Mikk Järveojal ja Mihkel Laanesel, siis veerandfinaalis võideti Andrei Schmidti ja Hugo Themast 21:10, 21:15 ning poolfinaalis kogenud Matis Kaarti ja Marcus Lõod (Veeriku Badminton) 21:12, 17:21, 21:13. Ei Kilk ega Ajupov pole varem meeste paarismängus täiskasvanute seas medalit võitnud.

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Meeste paarismängu tabel

Finaalide hommik algab ülikooli saalis pühapäeval kell 10.

Laupäevaseid poolfinaale ning pühapäevaseid medalimänge saab vaadata Postimehe veebist SIIN.