Meistrivõistluste avapäev pakkus häid mänge

Eesti 57. meistrivõistluste avapäev ülikooli spordihoone peaareeni neljal väljakul oli tempokas ning avaringile muidu nii omastele ühepoolsetele mõõduvõttudele vastukaaluks sai nautida ka nii mõndagi kompromissitud heitlust.

Meeste üksikmängus pääsesid kaheksast asetatud mängijast teise ringi seitse, ainsana ei õnnestunud see kaheksandana tabelisse paigutatud Ragnar Sepal (Tondiraba SK). Tallinlane võitis Roland Kutsei (Triiton) vastu küll avageimi 21:16, kuid teises ja kolmandas suutis tartlase vastu saavutada vaid vastavalt 8 ja 14 punkti. Kolmegeimiliseks kujunes ka kahe klubikaaslase, triitonlaste Anton Beriku ja Andrei Schmidti kohtumine. 18-aastane Berik jäi avageimis peale 21:14 ja jõudis teises seisul 20:19 matšpallini. Antonist kolm aastat noorem Andrei võitles aga edasi ning viis 23:21 võiduga otsustamise kolmandasse geimi. Selle mängimisel oli siiski kindlam Berik 21:15.

Oma 16. järjestikust üksikmängu tiitlit ihkav Raul Must (Tondiraba SK) alistas Oskar Männiku (TÜASK) 21:12, 21:14, teise asetusega Mihkel Laanes (Triiton) Robin Schmalzi (TSKeskus) 21:5, 22:20 ning kolmanda asetusega Karl Kert (Veeriku Badminton) Jens Veende (TSKeskus) 21:11, 21:6. Võimu täis oli ka kuuenda asetusega Tauri Kilk (Triiton), kes klubikaaslase Art Richard Müürsepa seljatas 18 minutiga 21:6, 21:4. Kui nii Kert kui ka Kilk võidavad oma kohtumise ka teises ringis, minnakse veerandfinaalis omavahel vastamisi.

Meeste üksikmängu tabel

Naiste üksikmängus saavutas sel kuul oma olümpiadebüüdi teinud Kristin Kuuba (Triiton) kohustusliku võidu. Kui avageimis suutis klubikaaslane Annabel Rohtla tema igale kolmele punktile ühega vastata, siis teine geim oli algusest lõpuni ühesuunaline – 21:0. Kindla võidu teenisid ka ülejäänud kolm asetatut, Helis Pajuste, Catlyn Kruus (mõlemad Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK).

Naiste üksikmängu tabel

Meeste paarismängus sündis ehk avapäeva kõige ootamatum resultaat, kui teise asetusega Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton) kaotasid kolmes geimis Tauri Kilgile (Triiton) ja Artur Ajupovile (Veeriku Badminton). Esimene geim ei ennustanud 2018. ja 2020. aasta hõbedameestele küll midagi halba, sest see võideti 21:16. Teine geim oli ülimalt tasavägine ning lõppes Kilgi ja Ajupovi võiduga 24:22. Kolmandas geimis oli initsiatiiv samuti nooremate meeste käes ning lõpuks tahtsid nemad rohkem – teiselt matšpallilt võideti 21:18.

Auti lendasid ka tabeli järgi vähemalt poolfinaali jõudma pidanud Karl Kert (Veeriku Badminton) ja Mihkel Talts (Triiton), kes kaotasid Oskar Männikule (TÜASK) ja Rannar Zirkile (Nõo SK) 21:15, 14:21, 18:21. Seevastu selle mänguliigi üheksandat meistritiitlit jahtivad Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) alustasid soliidselt, saades 25 minutiga jagu Andres Arust (Tallinna Kalev) ja Mikk Arust (Tondiraba SK) 21:13, 21:14.

Meeste paarismängu tabel

Naiste paarismängus olid kõik neli asetatud paari avaringis vabad. Neist teise asetusega Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) saavad veerandfinaaliks kõige raskema pähkli, sest nende vastas teiselpool võrku on naised, kel kahe peale Eesti meistrivõistlustelt võidetud 51 medalit (sh 37 kulda!). Viimati 2016 oma sünnimaa meistrivõistlustel kaasa teinud Kati Tolmoff on Taanist kodus käimas ning endiselt heas vormis olevana lõi paari oma mantlipärija Kristin Kuubaga. Sisseelamine ainesse läks libedalt, sest Birgit Reintam ja Eliise Siimann (TSKeskus) alistati vaid 17 minutiga 21:7, 21:4. Põnevusmäng seisab plaanides laupäeval kell 12.10.

Naiste paarismängu tabel

Poolteist aastat tagasi Tallinnas meistrivõistluste ajaloos juba teist korda kolm kulda võitnud Kristin Kuuba on sama saavutuse kordamise ette võtnud ka Tartus, kusjuures segapaarismänguski on tema paariline tavapäratu, Raul Must. Veerandfinaali jõudsid üksikmängu esireketid paarikümne minutiga, ehkki võidunumbrid Hugo Themase ja Marelle Salu (Triiton) üle üliväga veenvad polnud – 21:13, 21:18. Esimese asetusega Mihkel Laanes ja Helina Rüütel (Triiton) kulutasid platsil neli minutit rohkem, kuid võitsid Mihkel Taltsi (Triiton) ja Kertu Margust (TÜASK) veidi kindlamalt, 21:15, 21:11.