Kristin Kuuba andis hiinlannale lahingu

Teisipäeval Mühlheimis alanud HSBC BWF World Tour Super 300 kategooria turniiril Yonex German Open 2023 eestlannadel loosiga ei vedanud. Kristin Kuuba sai naiste üksikmängus esimeseks vastaseks maailma edetabelis viiendal kohal paikneva ja sel turniiril neljandat asetust omava hiinlanna He Bingjao, naispaari Kati-Kreet Marranit ja Helina Rüütlit ootasid esimese asetusega jaapanlannad Nami Matsuyama ja Chiharu Shida.

Kuuba heitles He’ga 36 minutit ning kaotas 15:21, 17:21. Avageimis juhtis tartlanna vaid ühe korra (1:0), seejärel sai He kiiresti ette 9:2. Intervalliks suutis Kuuba vahet vähendada (8:11), ent kohtumise jätkudes sooritas He 6:1 spurdi ning pääses ette 17:9. Kuuba tuli veel viie punkti kaugusele (12:17), kuid hiinlanna viis geimi siiski võiduka lõpuni.

Teine geim oli hoopis tasavägisem. He algedule (4:2) vastas Kuuba hea mänguga, juhtides 5:4, 6:5, 7:5 ja 8:7. He aktiivsusepuhang viis ta joogipausiks siiski ette 11:8, kuid seejärel mäng tasakaalustus uuesti. Kuuba jõudis kaotusseisust 13:17 uuesti vaid ühe punkti kaugusele (16:17), kuid murrangut tuua ei õnnestunud. He teenis kolm punkti järjest ning realiseeris oma teise matšpalli.

Eesti ja Jaapani naispaaride vastasseis oli kesknädalal kolmanda väljaku viimane kohtumine ja sai läbi 28 minutiga. Kui 2021. aasta All England Openil olid Matsuyama ja Shida võitnud meie paari 21:8, 21:12, siis sedakorda olid numbrid 21:14, 21:7. Esimeses geimis suutsid Marran ja Rüütel 2:8 kaotusseisu peaaegu olematuks (7:8) mängida, kuid tasapisi libisesid jaapanlannad siiski eest. Intervalliks juhiti 11:7, edasi 16:10 ning võidu tõi esimene geimpall. Teises geimis läks esimese asetusega paar kohe oma teed (7:0, 11:3). Meie omad teenisid Viimase punkti teenisid meie omad seisuks 7:18.