Kolm tartlast mängisid end Islandil kaheksandikfinaali

Reykjavikis jätkuval rahvusvahelisel turniiril RSL Iceland Internationalil (BWF-i Futures Seriesi turniir) mängisid kõik kolm osalevat Eesti sulgpallurit end reedel üksikmängus teise ringi ehk 16 parema hulka.

Meesüksikmängus pikendas turniiri avapäeval peetud kvalifikatsiooniturniiril kolm vastast alistanud Mihkel Laanes oma võiduseeriat ka 32 parema seas. Tartu Triitoni mängija vastane oli samuti kvalifikatsiooniturniiri kadalipust võidukalt läbi tulnud 18-aastane hispaanlane Ernesto Baschwitz. Avageim ennustas Laanesele kiiret ja kerget edu, sest vastane sai tema vastu mängides kirja vaid 10 punkti. Teises geimis eksis hispaanlane aga hoopis vähem ning meie mehe piki piiri auti lennanud ründelöök andis geimivõidu vastasele 21:15. Kolmandaks geimiks Baschwitzil siiski enam lennukust ei jätkunud. Laanes läks kohe ette 3:0, 5:2, 8:4 ja pooled vahetati eestlase eduseisul 11:6. Edasi kasvas eduseis kiiresti kümnele punktile (17:7) ning vääramatu lõpp saabus seisuks 21:11. Kohtumine kestis 35 minutit.

Teine meeste üksikmängus kaasa tegev eestlane Karl Kert (Veeriku Badminton) oli kvalifikatsioonitabeli esimese paigutusega, kuid tema põhiturniirilt loobujate tõttu neljapäeval mängima ei pidanudki. Reedel oli Eesti edetabeli teise reketi vastane taanlane Rasmus Skovborg. Kahe 19-aastase noormehe mõõduvõtus oli põnevam esimene geim, mille tartlane kallutas enda kasuks numbritega 23:21. Teise geimi lõpetas Kert juba kuuepunktilises eduseisus, 21:15.

Kaheksandikfinaalis on Kert vastamisi indoneeslase Fathurrahman Fauziga. Kvalifikatsiooniturniirilt tulnud 20-aastane Fauzi on parimatel päevadel maailma edetabelis olnud 471. kohal, kuid praegu leiab teda 1293. tabelirealt. Laanese vastane on kogenud taanlane Søren Toft. 27-aastane sulgpallur on edetabelis olnud 156. kohal, kuid praeguseks taandunud 467. kohale. Kui sündmused peaksid tartlastele soodsalt kulgema ka laupäeval, võiksid Kert ja Laanes omavahel poolfinaalis kokku saada.

Naiste üksikmängus ei pidanud Eesti edetabelis kolmandal kohal paiknev Helis Pajuste (Triiton) samuti kvalifikatsioonis osalema, tema esimeseks vastaseks oli reedel kohalik reketivõlur Sigríður Árnadóttir. Võrdväärset vastast Árni tütrest meie neiule polnud, sest alla poole tunni kestnud pallivahetuses loovutas Pajuste talle kahes geimis vaid 11 ja 13 punkti. Tartlanna jaoks jätkub turniir laupäeval mänguga Inglismaa esindaja Pamela Reyese vastu. 17-aastane Reyes on maailma edetabelis 329., kuid Euroopa juunioride edetabelis 30. kohal.

Eduka päeva lõpetasid Kert ja Laanes meespaarismängu avaringi võiduga islandlaste Kristjan Adalsteinssoni ja David Orn Hardarsoni üle 21:9, 21:17, kuid teise ringi kohtumisest rootslaste Viktor Aglinderi ja Emil Johanssoniga eestlased loobusid, hoidmaks jõudu üksikmänguks.