Üprust ja Kruusi jäid Uppsala turniiril finaalist lahutama loetud punktid

Catlyn Kruus

Suur hulk Eesti paremikku kuuluvaid noori sulgpallureid tegi lõppeval nädalal kaasa rahvusvahelistel turniiridel Rootsis ja Islandil.

Uppsalas lõppes Ramona Üpruse (TÜASK) ja Catlyn Kruusi (Triiton) jaoks juunioride turniir (Swedish Junior 2020) alles pühapäeva ennelõunal, sest naispaarismängus jõudsid tartlannad poolfinaali. Detsembris Tartus peetud U-17 vanuseklassi rahvusvahelisel turniiril esikoha teeninud Mario Kirisma (TSKeskus) mängis end nüüd sama vanuseklassi turniiril meeste üksikmängus välja kaheksa parema sekka. Reykjavikis palli löönud tartlaste kolmiku kõik liikmed jõudsid ükskikmängus in corpore teise ringi.

Ramona Üprus

Üprus ja Kruus said Uppsalas avaringis jagu Rootsi paarist Selma Arvidsson – Ella Hellman 21:17, 21:13, teises ringis tehti tuul alla 2016. aasta detsembris Tartu turniiril võidutsenud Venemaa paarile Maria Lezžova – Jelizaveta Malkova 21:19, 21:14 ning laupäeva õhtul mängitud veerandfinaalis ka Hispaania paarile Lucia Rodriguez – Ania Setien 21:17, 21:19. Nelja parema sekka jõudsid lisaks eestlannadele veel kaks paari Venemaalt ja üks Hollandist. Üpruse ja Kruusi teel finaali oli viimaseks takistuseks sel turniiril esimese asetusega Anastassia Bojarun ja Aljona Jakovleva. Pool tundi kestnud kohtumise mõlemad geimid olid tasavägised, kuid otsustavate punktide mängimisel saatis mõlemas edu venelannasid – 21:18 ja 22:20. Finaalis tuli Venemaa paaril omakorda tunnistada hollandlannade Jaymie Laurensi ja Kelly van Buiteni paremust 21:16, 21:18.

Naiste üksikmängus sai kaks mängu kirja Kruus, kes avaringis oli parem Anna Tatranovast (Prantsusmaa) 21:16, 21:17, kuid teises kaotas Uppsalas kolmanda asetuse saanud rootslannale Edith Urellile kolmes geimis 17:21, 21:17, 12:21. Üprus pidi avaringis tunnistama Vassilissa Kuznetsova (Venemaa) paremust 10:21, 14:21.

Kilk lõi kaks uhket lahingut prantslastega

Tauri Kilk

Meeste üksikmängus jõudis neljast eestlasest kõige kaugemale, kolmandasse ringi, Tauri Kilk. Nädal varem noorte GP-etapil Tartus kõigis kolmes mänguliigis võidutsenud tartlane tegi kõigepealt prügiseks hispaanlase Javier Alava selja (21:17, 21:13) ja seejärel pidi tema ees taganema ka üheksanda asetusega prantslane Theo Vaur 21:14, 16:21, 21:15. Kuueteistkümne parema seas madistas Tauri 41 minutit ja kolm geimi veel ühe prantslase Sacha Leveque’iga, kuid lõpuks tuli siiski endast aasta vanema vastase paremust tunnistada 13:21, 21:19, 12:21.

Artur Ajupovile (Veeriku Badminton) oli jõukohane Alexander Piloni alistamine 21:18, 21:16, kuid järgmisele rootslasele Gustav Björklerile jäi ta alla 12:21, 14:21. Björkler jõudis välja finaali, kus kaotas kahes setis Joakim Oldorffile (Inglismaa).  Ülejäänud kaks meie meest kaotasid avaringis prantslastele. Rannar Zirk (Nõo SK) kaotas Grégoire Deschampile 8:21, 19:21 ja tema klubikaaslane Oskar Männik kuuenda asetusega Thomas Fourcade’ile 11:21, 16:21. Nii Deschamps kui ka Leveque jõudsid välja poolfinaali.

Meeste paarismängus eestlastele võitu ei tulnud, sest Männik ja Zirk kaotasid avaringis Iljo ja Yaro van Delsenile (Belgia) 21:17, 7:21, 13:21 ning Ajupov ja Kilk kolmanda asetusega Ilja Kimile ja Jegor Velpile (Venemaa) 14:21, 19:21. Paremini ei läinud ka Männikul ja Üprusel segapaarismängus. Avaringis oldi vabad, kuid teises tuli allajäämine belglastel Iljo van Delsenile ja Lien Lammertynile 19:21, 16:21.

Kirisma teekonna lõpetas prantslane

Mario Kirisma

Samuti Uppsalas peetud U-17 vanuseklassi Euroopa karikaetapil (Swedish U17 International 2020) näitas eestlastest parimat mängu Mario Kirisma. Meesüksikmängus pidid end sihvaka tallinlase vastu mängides järjest kaotajaks tunnistama kolm noormeest: Rodrigo Sanjurjo (Hispaania) 14:21, 13:21, Shaun Ally Aamir (Šotimaa) 3:21, 13:21 ja Titouan Hoareau (Prantsusmaa) 16:21, 18:21. Oma asetuse (neljas) täielikust õigustamisest jäi Kirismal puudu vaid üks võit. Veerandfinaal kuulus Euroopa edetabelis omavanuste seas 65. kohal paiknevale 16-aastasele Tino Daoudalile 21:19, 21:16. Võitja jõudis finaali, kus kaotas kaasmaalasele Paul Tournefierile 27:29, 14:21.

Kaks üksikmängu kogunes Steven Pärnasalu (Viimsi SK) kontole. Võit (21:18, 21:10) tuli rootslase Adam Elmfeldti üle, teises ringis aga kaotas viimsilane sakslasele Kenneth Neumannile 13:21, 15:21.  Tregert Gustav Värv (TÜASK) jäi avaringis alla Daniel Strömile (Rootsi) 14:21, 19:21 ja Chris Robin Talts (TSKeskus) teise asetusega prantslasele Yohan Barbierile 9:21, 12:21.

Seitsmest Eesti neiust ei suutnud avaringist ükski edasi murda, ehkki kolm neist tunnistasid end võidetuks alles kolmanda geimi lõppedes. Heili Merisalu (Nõo SK) kaotas Elsa Jacobile (Prantsusmaa) 21:17, 9:21, 15:21, Kadi Ilves (Triiton) Camille Pognante’ile (Prantsusmaa) 11:21,23:21,10:21 ja Lisa Berik (Triiton) neljanda asetusega Jelizaveta Baranovale (Venemaa) 22:20, 16:21, 14:21. Marelle Salu (Triiton) saatguseks oli alla jääda tulevasele võitjale Jekaterina Nesterenkole (Venemaa) 7:21, 16:21. Ülejäänud võistluspaarid: Emilia Šapovalova (TÜASK) – Elena Phan (Prantsusmaa) 10:21, 6:21, Emili Pärsim (Triiton) – Kathell Desmots-Chacun (Prantsusmaa) 14:21, 17:21 ja Marta Emili Teller (Triiton) – Estelle Van Leeuwen (Inglismaa, 2) 8:21, 6:21.

Paarismängudes olid eestlased üheks osapooleks kaheksas kohtumises ning kõik need kahjuks kaotati. Meeste paarismängus jäid Talts ja Värv alla venelastele Anton Ptšelintsevile ja Aleksandr Puzõrjovile 17:21, 16:21, naiste paarismängus kogusid Merisalu ja Šapovalova soomlannade Sarah Asfari ja Nella Nyqvisti vastu geimides vastavalt 8 ja 2 punkti, Ilves ja Teller jäid alla Prantsuse paarile Clemence Gaudreau – Pognante 9:21, 10:21, Pärsim ja Salu veel kahele Prantsuse passi omanikule (Desmots-Chacun ja Elena Phan) 11:21, 17:21 ning Berik ja Kerttu Voore sakslannadele Julia Meyerile ja Elina Sonnenscheinile 14:21, 7:21.

Segapaarismängus kaotasid Teller ja šotlane Shaun Ally Aamir hispaanlastele Rodrigo Sanjurjole ja Nikol Carullale 6:21, 13:21 ning Pärnasalu ja Ilves belglastele Charles Fouynile ja Mirthe Van Parysele 15:21, 17:21. Loosiga avaringis vabad olnud Taltsi ja Voore turniiri lõpetasid prantslased Yohan Barbieri ja Herveline Crespel numbritega 21:10, 23:21.

Laanes alistas Reykjavikis neli vastast

Mihkel Laanes  sai Islandi pealinnas tublisti enesekindlust juurde.

Reykjavikis (RSL Iceland International 2020) kogus Mihkel Laanes (Triiton) neli võitu ja ühe kaotuse ning mängis end 16 parema sekka. Kvalifikatsioonis kolm vastast alistanud Laanes võitis põhiturniiri avaringis hispaanlase Ernesto Baschwitzi 21:10, 15:21, 21:11, kuid teises ringis kogus oma parimatel päevadel maailma edetabelis 156. kohal figureerinud 27-aastase taanlase Søren Tofti vastu mõlemas geimis vaid 11 punkti. Karl Kert (Veeriku Badminton) alistas avaringis taanlase Rasmus Skovborgi 23:21, 21:15, kuid pidi seejärel turniiri vigastuse tõttu pooleli jätma. Nii pääses tartlase teine vastane Fathurrahman Fauzi (Indoneesia) mänguta kaheksa parema sekka. Lõpuks võitis Fauzi kogu turniiri, Laanese alistanud Toft jäi talle poolfinaalis alla kolmes geimis.

Paarismängus olid Laanes ja Kert avaringis võidukad (Islandi paar Kristjan Adalsteinsson – David Orn Hardarson alistati 21:9, 21:17), kuid kaheksandikfinaalist rootslaste Viktor Aglinderi ja Emil Johanssoni vastu loobuti.

Helis Pajustel (Triiton) alistas naiste üksikmängu avaringis kohaliku sulgpalluri Sigridur Arnadottiri 21:11, 21:13, kuid Euroopa juunioride edetabeli praegune 30. mängija Pamela Reyes Inglismaalt oli liialt kõva pähkel – 8:21, 9:21.

Swedish Junior 2020. Tulemused ja tabelid.