Kõik kolm eestlast pääsesid Austrias alagrupist edasi

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Foto: Toomas Joost

Samal ajal kui paljud Eesti paremikku kuuluvad juuniorid mängisid BWF-i Junior International Challenge’i kategooria turniiril Horvaatias, löövad mõned U-15 vanuseklassi EM-iks valmistuvad mängijad kaasa Austrias Wolfurtis peetaval Victor-Hofsteig-Youth-Internationalil 2022.

Noormeeste üksikmängus läks kõige paremini Rasmus Roogsool. Alagrupist täiseduga põhitabelisse pääsenud triitonlane jõudis välja veerandfinaali, kus tal tuli kolmes geimis tunnistada prantslase Paul Massias’ paremust. Vastane võitis avageimi 21:10, kuid teises jäi peale tartlane 21:16. Kolmas geim oli kõige tasavägisem ja sai otsa Massias’ 21:19 võiduga. Alagrupis võitis Roogsoo Cedric Pascheri (Saksamaa)  21:15, 21:12 ja Luan Richard’i (Šveits) 21:10, 21:12 ning sai Thomas Wieslerilt (Austria) loobumisvõidu. Play-offis võitis ta Anže Nocak Lešniku (Sloveenia) 21:6, 21:6 ja Matia Dell’Antone (Šveits) 24:22, 21:16.

Rasmuse paarismängupartner Marti Joost mängis end alagrupist edasi kahe võidu ja ühe kaotusega (see tuli viienda asetusega prantslaselt Thomas Tournefier’le 15:21, 9:21). Sõelmängudes võitis Nõo SK-s treeniv Joost esmalt Abhiram Gokhale (Šveits) 21:10, 21:6 ja seejärel ka Shah Vihaani (Holland) 21:15, 21:14. Mängus pääsu eest veerandfinaali viis loos ta uuesti kokku Tournefier’ga ning ka kordusmäng lõppes prantslase võiduga, seekord 28:26, 21:12.

Meespaarismängus ei vedanud Roogsool ja Joostil loosiga, sest kohe avaringis tuli vastaseks esimesena asetatud paar. Sakslased Linus Emmerich ja Leon Kaschura võitsidki vaid 19 minutiga 21:17, 21:14.

U-13 vanuseklassis mängis Rasmuse õde Ilona Roogsoo end samuti alagrupist edasi, võites Leona Mayri 21:17, 21:17 ja Marie Eberle (mõlemad Austria) 21:7, 21:2 ning kaotades kolmanda asetusega Ella Germannile (Šveits) 13:21, 7:21. Play-offi esimeses ringis oli Ilona vaba, veerandfinaalis tuli tal tunnistada Jule Meinhardti (Saksamaa) paremust 21:12, 21:8.

Paarismängus tegi Roogsoo koostööd kohaliku mängija Maya Marxgutiga. Esimeses ringis oldi vabad, veerandfinaalis kaotati esimese asetusega Tšehhi paarile Kristyna Gerbelova – Agata Maixnerova 10:21, 17:21.