Helina Rüütel alustas klubide EM-i võidukalt

Poola kirdeosa suurimas linnas Białystokis algasid teisipäeval sulgpalliklubide Euroopa meistrivõistlused. 16 osalejat on jagatud nelja alagruppi, igast pääsevad kaks paremat sõelmängudele ehk kaheksa parema hulka. Reedel peetakse veerand- ja poolfinaalid, Euroopa meister selgub laupäeval. Kahel viimasel korral (2019 ja 2018) kulla võitnud Vladivostoki Primorjet seekord turniirile ei oodatud.

Helina Rüütel mängis lõppenud hooajal klubisulgpalli kahes võistkonnas ning et mõlemad osalevad ka EM-il, tuli tartlannal valida, kelle eest reketiga töötada. Valik langes Tšehhi meistri BK 1973 Benátky Nad Jizerou kasuks. Kolmandasse alagruppi kuuluv BK 1973 kohtus avaringis leedulaste Panevežys BC-ga ning võitis probleemideta 5:0, ehkki kaks kohtumist venisid ka kolmegeimiliseks. Vastasseisu alustati segapaarismänguga, kus Helina partneriks oli inglane Steven Stallwood. Leedu klubi esindavate ukrainlaste Vjatšelsav Jakovlevi ja Polina Tkatši vastu võideti esimene geim 21:19, kuid teises jäid peale vastased 21:17. Kolmandas geimis pääsesid Jakovlev ja Tkatš ette 4:2, kuid Rüütel ja Stallwood võrdsustasid mängu, läksid viimaselt viigiseisult 6:6 ette 9:6 ning juhtisid intervalliks 11:8. Eduseisul 17:12 loovutati küll vastastele kolm punkti järjest, kuid see-eest võideti järgmised neli punkti ning kogu geim 21:15.

Tšehhide algedu kasvatasid Milan Dratva ja Agnes Körösi üksikmängudes ning Cristian Savin ja Stallwood meeste paarismängus. Viimaseks kohtumiseks tulid platsile naispaarid. Rüütel ja Kateřina Zuzáková olid Monika Plytnikaitė ja Polina Tkatši vastu mängides kindlalt paremad 21:10, 21:9. Kohtumine kestis vaid 20 minutit.

Kolmapäeva pärastlõunal peetavas teises voorus mängib turniiril kolmandat-neljandat asetust omav Rüütli klubi Islandi esindaja BH-ga (Hafnarfjörður Badminton Club). Avavoorus jäid islandlased 0:5 alla Poola Suwalski KB Litpol-Malowile, kellega tšehhidel tuleb mängida neljapäeval. Avavoorus oli võidukas ka Helina Rüütli teine senine koduklubi, Itaalia Serie A-s hooaja teise kohaga lõpetanud Piume d’Argento BC. Sitsiilia sats alistas neljandas alagrupis Kristiansandi BK (Norra) 5:0.