Kristin Kuuba alistas Malaisias maailma 12. reketi!

Eesti esisulgpallur Kristin Kuuba jätkab võistlushooaega Aasias, kus pääses põhitabelisse Kuala Lumpuris peetaval HSBC BWF World Tour Super 750 kategooriasse kuuluval Petronas Malaysia Openil 2022.

Ja Kuuba ei pääsenud mitte ainult tabelisse vaid jõudis ka teise ringi! Esimese ringi kohtumises oli tartlanna vastaseks BWF-i edetabelis hetkel 12. kohal paiknev Kanada esindaja Michelle Li. Malaisia pealinna Axiata Arena teisel väljakul võitis Kuuba avageimi kindlalt 21:12, kusjuures Hongkongis sündinud Li pääses juhtima vaid ühe korra (1:0). Joogipausiks oli Kuuba ees 11:5 ning ei lubanud vastast enam ohtlikult lähedale. Teine geim oli sootuks tasavägisem, kuid selleski juhtis 30-aastane Li vaid kaks korda (3:2 ja 4:3). Viigiseisult 7:7 spurtis Kuuba ette 11:7 ja juhtis 17:14, kuid lubas siis vastasel viigistada 17:17. Õnneks kindlus taastus ning viimasest viiest mängus olnud punktist võitis eestlanna neli. 21:18 ja kogu mäng 41 minutiga seega 2:0.

Teises ringis ootab Kuubat teise paigutusega Tzu Ying Tai. Taiwani sulgpallur alistas avaringis Belgia esireketi Lianne Tani 21:13, 21:9. Turniiri kõrgeim asetus oli valitsev maailmameister Akane Yamaguchi (võitis mullu detsembris Huelvas peetud MM-i finaalis just Tai), kuid jaapanlannast peabki selle turniiri kontekstis rääkima juba minevikuvormis, sest avaringis pidi ta tunnistama kohaliku lemmiku Gregoria Mariska Tunjungo paremust 21:14, 21:14. Kõigi kõrgete individuaaltiitlitega Carolina Marín (Hispaania) võitis esimeses mängus Xuefei Qi (Prantsusmaa) 21:7, 21:16. Eurooplannadest pääses lisaks Kuubale ja Marínile teise ringi veel vaid Line Højmark Kjærsfeldt (Taani), kes kolmegeimilises heitluses sai jagu Putri Kusuma Wardanist (Malaisia) 21:14, 10:21, 21:16.