Kaljurand ja Käsner lõpetasid Jelgavas kolmanda kohaga

Läti lahtistel meistrivõistlustel (Yonex Latvia International) Jelgavas oli eestlastest ainsatena pühapäeval põhjust platsile tulla Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril (TÜASK), kes mängisid poolfinaali malaislaste Muhammad Nurfirdaus Azmani ja Roy Ying Yap’i vastu. Tartlased juhtisid avageimis 3:0, kuid järgmine punkt teeniti alles siis kui aasialastel oli neid juba kümme. Azmani ja Yap võitsid geimi 21:12. Teises geimis oli heitlus hoopis tasavägisem, kuid paraku ei suutnud Kaljurand ja Käsner ka selles oma edu (8:4, 12:7, 15:12) lõpuni hoida. Eduseisus 16:14 loovutati vastastele viis punkti järjest ning edu maitse suhu saanud malaislased surusid võiduka lõpuni – 21:17. Kohtumine kestis 31 minutit.

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Meie mehed kaotasid turniiri võitjatele, sest finaalis olid Azman ja Yap 21:23, 21:15, 21:19 paremad oma kaasmaalastest Junaidi Arifist ja Muhammad Haikalist. Koos meie paariga jäid kolmandat kohta pjedestaalil jagama tšehhid Ondřej Král ja Adam Mendrek.

Segapaarismängus sai Roy Ying Yap teise esikoha kui koos Valeree Siow’ga alistati kaasmaalased Muhammad Nurfirdaus Azmani ja Yeen Yuan Low 22:20, 21:15. Kolmandat kohta jagasid Jaka Ivančič ja Lia Salehar (Sloveenia) ning Wiktor Trecki ja Magdalena Swierczynska (Poola). Viimased said veerandfinaalis jagu Oskar Männikust ja Ramona Üprusest, kuid kaotasid poolfinaalis Yap’ile ja Siow’le.

Meeste üksikmängu finaali võitis samuti Aasia sulgpallur, sest India esindaja Meiraba Luwang Maisnam alistas esikohamängus prantslase Alex Lanier’ 21:15, 12:21, 22:20. Kolmandat kohta jäid jagama Jing Hong Kok (Malaisia) ja Danilo Bosnjuk (Ukraina).

Naiste üksikmängu finaal oli ukrainlannade omavaheline asi, kus Polina Buhrova alistas Maria Stoljarenko 21:13, 21:16. Kolmandat kohta jagasid Nerea Ivorra (Hispaania) ja Daniela Gonda (Ungari). Ivorrale kaotas esimeses ringis Karina Kapanen, Gondale jäi veerandfinaalis alla Helis Pajuste.

Naiste paarismängus saatis edu Malaisia paari Yeen Yuan Low ja Valeree Siow. Finaalis mängiti üle ungarlased Martina Corsini ja Judith Mair 21:7, 21:17. Pronksikohale jäid Maria Stoljarenko ja Jelizaveta Žarka Ukrainast ning Dominika Kwasnik ja Kornelia Marczak Poolast.