Kaljurand ja Käsner jõudsid Jelgavas poolfinaali

Läti lahtistel meistrivõistlustel (Yonex Latvia International) Jelgavas edenesid eestlastest ainsatena poolfinaali Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK). Meeste paarismängus  võitsid tartlased laupäeval kaks kohtumist. Esmalt saadi teises ringis jagu Kevin Stroblist ja Tonni Zhou’st Itaaliast 21:7, 21:18 ning seejärel veerandfinaalis ukrainlastest Danilo Bosnjukist ja Oleksandar Šmundjakist 21:16, 21:17. Finaali pääsemiseks on nüüd pühapäeva hommikul vaja paika panna malaislased Muhammad Nurfirdaus Azman ja Roy Ying Yap.

Avaringis vabad olnud Oskar Männik ja Rannar Zirk (Nõo SK) mängisid 16 parema seas Jonty Russi ja Sam Smithiga Inglismaalt ning kaotasid 4:21, 12:21.

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste üksikmängus neljast põhitabelisse jõudnud eestlannast ainsana teise ringi pääsenud Helis Pajuste (Triiton) jätkas ka laupäeva hommikul südikalt, alistades leedulanna Vilte Paulauskaite 21:15, 21:17. Veerandfinaalis teise asetusega Daniella Gonda (Ungari) vastu kaotas Pajuste esimese geimi 9:21. Teises juhtis ta 15:10, kuid lubas siis ungarlannal viigistada (16:16) ning ka 20:16 ette minna. Kaks matšpalli suutis Pajuste küll veel päästa, kuid lõpuks sai Gonda siiski oma 21:18.

Segapaarismängus jõudsid veerandfinaali Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus (TÜASK). Teises ringis saadi jagu teise asetusega ukrainlastest Mihhailo Mahnovskist ja Anastassia Prozorovast 21:17, 23:21, kuid kaheksa parema seas tuli tunnistada viienda asetusega Wiktor Trecki ja Magdalena Swierczynska (Poola) paremust 21:5, 21:12. Samade poolakate ohvriks langesid teises ringis Rannar Zirk (Nõo SK) ja Andra Mai Hoop (TÜASK), esimene geim kaotati 10:21 ja teine 9:21.