Kaks kulda Taanile, medaleid noppisid enim Prantsusmaa noored

Ibiza saarel Blanca Donas laupäeval lõppenud U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel jagus medaleid üheksa riigi sulgpallinoorusele, kaks kulda võitsid siiski vaid taanlased, edukaim medalimaa oli Prantsusmaa kahe hõbeda ja nelja pronksiga.

Poiste üksikmäng oli viiest mänguliigist ainuke, milles esimesena tabelisse paigutatud mängija suutis lõpuks ka turniiri võita. Esikohamängus alistas Tiago Berenguer (Portugal) veerandfinaalis Marti  Joostilt medalivõimaluse võtnud Arthur Tatranovi (Prantsusmaa) 21:14, 21:11.

17 – Ramus Roogsoo [5/8]

Tüdrukute finaalis oli prantslane samuti kaotaja, sest 5.–8. asetusega Leana Laurent jäi teisena tabelisse paigutatud Aleyna Korkutile (Türgi) alla 18:21, 19:21.

33 – Lumikki Lias

Kui poiste üksikmängus jäi parim taanlane (Frederik Hinding) pidama veerandfinaali, siis paarismängus saavutati kaksikvõit. Jens Andersson ja Aske Rømer Roslyng võitsid kolmegeimilise heitluse järel Mikkel Eilersen Bouet’ ja Hindingu 15:21, 21:14, 21:15. Poolfinaalis olid mõlemad Taani paarid võitnud prantslasi. Meie Joost ja Roogsoo kaotasi kolmandas ringis just Bouet’le ja Hindingule.

33 – Karl Mattias Pedai – Priit Põder

Tüdrukute paarismängus krooniti Euroopa meistriteks Daria-Irina Gherasim ja Cristina Maria Sirbu. Avaringis meie Kaisa Liis Lepast ja Romili Vakist jagu saanud (esimene geim 22:20!) rumeenlannad mängisid finaalis üle ka Elifnur Demiri ja Zeynep Berre Ocakoglu (Türgi) 21:16, 21:23, 21:16.