Juunioride MM: Eesti – Hongkong 1:4

Juunioride MM-võistlustel Santanderis (Hispaania) kohtus Eesti koondis võistkondliku turniiri F-alagrupi avavoorus Hongkongiga ning kaotas 1:4. Ainsa võidupunkti tõid Eestile viimases vastasseisus Tauri Kilk ja Elisaveta Berik.

EESTI – HONGKONG 1:4

1: MS Tauri KILK – LAM Ka To 16:21, 21:12, 16:21 (0:50)
Tauri Kilk läks avageimis ette 2:0, 4:1 ja 5:3, kuid loovutas seejärel vastasele neli punkti järjest ning kaotusseisust tal enam välja tulla ei õnnestunudki. Intervalliks juhtis Lam 11:7, läks ette 17:10 ning ehkki geimi lõpuosa oli veidi tasavägisem, jäi peale Lam 21:16.

Teises geimis oli Kilk väge täis ja läks ette 7:3, kuid mitu eksimust võrgumängus lubasid vastasel viigistada 8:8. Ette Hongkongi esindaja siiski ei pääsenud, sest 9:9 pealt tegi Kilk 4:0 spurdi ning tujutult jätkanud vastane andis suurema võitluseta alla – 21:12 tartlasele.

Otsustavat geimi alustas Lam hoopis kindlamalt, saades ette 7:1 ja 8:2. Kerget võitu oodates tähelepanu aga hajus ning Kilk oli seda varmas ära kasutama. Täpne pall tagajoonel tähistas viiki 8:8 ning joogipausiks oli elu juba helgem – 11:9 Eestile. Paraku polnud võrk seejärel enam Tauri parim sõber. Järjepanu jäi sulgpall tema reketist suuna saades sinna pidama. Lam spurtis ette 18:13 ning hoidis eduseisu lõpuni. Kohtumise lõpetas Kilgi tõrje otsaauti. 21:16 Lamile ja Hongkong ette 1:0.

2: WS Marelle SALU – LIANG Ka Wing 10:21, 10:21 (0:19)
Marelle jäi kohe 0:5 taha, kuid kosus siis kenasti ning jõudis korraks isegi juhtima (9:8). Intervalliks oli ees siiski Liang 11:9 ning mängu jätkudes loovutas ta Salule veel vaid ühe punkti…. Teisegi geimi algus oli tasavägine – esmalt 3:0 Salule ja siis veel 5:5. Edasi tulid aga seitse kaotatud punkti järjest ning kaotusseis 5:12. Liang viis oma töö korralikult lõpuni, lubades vastasel nii nagu esimeseski geimis siiski 10 punkti täis saada.

3: MD Mario KIRISMA/Robin SCHMALZ – FU Chuen Po/LAM Ka To 21:19, 17:21, 19:21 (0:36)
Veel ühe geimi saime kätte, aga punkti mitte. Avageim arenes Fu ja Lami juhtimisel seisuni 6:3, siis eestlased viigistasid. Fu ja Lam said ette 9:6, kuid nüüd ei peatunud Kirisma ja Schmalz järgi tulles enne, kui 6:0 spurt sai vormistatud eduseisuks 12:9. Aga see ei tähendanud veel midagi. Fu ja Lam mängisid omakorda kindlamalt ning said eduks 15:13. Sellele vastasid tallinlased omakorda 6:1 spurdiga ja juhtisid 19:16. Viimased kaks punkti tuli siiski välja võidelda 19:19 viigiseisult, kuid ometi need saadi – geim 21:19 Eestile.

Teises geimis olid Kirisma ja Schmalz pikalt ees, mitut puhku kuni kolme punktiga (viimati 14:11). Ometi lubati vastastel seejärel soolotseda ning loovutati seitse punkti järjest… Kaotusseis 14:18 suudeti küll veel mängida kahepunktiliseks (16:18), kuid Fu ja Lam tundsid juba võidu maitset ja ei eksinud – 21:17 geim neile.

Ka kolmanda geimi esimeses pooles andsid Kirisma ja Schmalz oma ladusa koostööga tooni, kuid eduseisul 14:10 tabas neid taas kollaps. Hongkonglased sundisid meie noormehi järjest eksima, noppisid seitse punkti järjest ja juhtisid 17:14. Eesti paar jõudis küll veel viigini (18:18), kuid esimene matšpall oli ainuke, mis tagasi löödi. Fu ja Lam võitsid 21:19 ning Hongkong oli MM-i alustanud võiduga.

4: WD Kadi ILVES/Marta Emili TELLER – CHAN Wing Lam/LIANG Ka Wing 11:21, 8:21 (0:22)
Mingit totaalset hävingut polnud, kohati toksiti miljonilinnast tulnuile vastu päris korralikult. Avageim läks oma teed Chani ja Liangi eduseisult 10:7, teises olid seisud sisuliselt selged juba intervalliks (11:4).

5: XD Tauri KILK/Elisaveta BERIK – FU Chuen Po/CHAN Wing Lam 21:14, 20:22, 22:20 (0:39)
Avageimis ei lubanud Triitoni klubikaaslased vastaseid kordagi juhtima, isegi ainus viigiseis oli 0:0. Joogipausiks oldi ees 11:8 ning eduseisult 16:14 saavutati uhkelt viis punkti järjest. Teine geim oli võrdsete heitlus, Kilk ja Berik pöörasid 9:11 kaotusseisu 14:11 eduseisuks. Seisul 20:19 oli meie paaril kasutada esimene matšpall, aga Kilgi serv ei toiminud piisavalt hästi ning Fu ja Chan viigistasid. Ka järgmised kaks punkti kuulusid neile ning kolmas geim oli paratamatus. Kilk ja Berik olid selles ees vaid ühe korra ((8:7), kuid hoidsid vastast löögiulatuses. Kaotusseisudest 15:18 ja 18:20 mängiti välja viik 20:20 ning tasuti vastastele ka teise geimi lõpunukruse eest. 22:20 ja Eesti sai silma pähe.

Teises F-alagrupi kohtumises oli Hispaania 5:0 parem Norrast, kellega Eesti on vastamisi teisipäeval kell 17 algavas teises voorus.