Helis Pajuste edenes Jelgavas teise ringi

Läti lahtistel meistrivõistlustel (Yonex Latvia International) Jelgavas jäi meeste üksikmäng reedel eestlasteta, sest Karl Kert (Veeriku Badminton) kaotas põhiturniiri avaringis viienda asetusega Bernardo Atilanole (Portugal) 14:21, 16:21. Avageimi algus oli tasavägine, juhtis kord üks, kord teine, kuid intervalliks oli ees Atilano 11:9. Seisult 12:11 spurtis portugallane ette 16:11 ning lähemale kui kolm punkti Kert enam ei jõudnud. Teises geimis suutis Kert kaotusseisust 12:16, kuid sellega oli jaks otsas. Atilano teenis järjest viis punkti. Kohtumine kestis 36 minutit.

Naiste üksikmängu eelringi otsustavas kohtumises kaotas Ramona Üprus (TÜASK) reede hommikupoolikul Sofia Macsalile (Norra) 17:21, 8:21 ning põhitabelisse ei pääsenud. Neljast põhitabelisse jõudnud eestlannast oli hea päev vaid Helis Pajustel (Triiton), kes võitis lätlanna Ieva Pope 21:14, 21:13 ning mängib laupäeval veerandfinaali pääsemise pärast leedulanna Vilte Paulauskaitega.

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Eesti meistrivõistlustel Kristin Kuuba järel ja Pajuste ees hõbeda teeninud Catlyn Kruus (Triiton) pidas 41 minutit pallivahetust Ukraina paremikku kuuluva Polina Buhrovaga. Vastane võitis avaseti 21:11, kuid teises jäi 18:18 viigiseisult peale tartlanna 21:18, ehkki juhtis vahepeal juba 12:7. Kolmandas geimis jagus tasavägist mängu paraku vaid esimese üheksa punkti mängimisel. Seisult 5:4 põrutas Buhrova ette 15:4 ning ülejäänud oli vaid vormistamise küsimus – 21:5.

Valikturniirilt põhitabelisse tõstetud Karina Kapanen (Triiton) kaotas Nerea Ivorrale (Hispaania) 11:21, 9:21 ja U-17 vanuseklassi EM-iks valmistuv Marta Emili Teller (Triiton) pidi tunnistama Melsya Nur Fitriani (Indoneesia) paremust 21:6, 21:15.

Meeste paarismängus kohtusid üheksakordsed Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner avaringis leedulaste Vilius Bagdanavičiuse ja Edgaras Slušnysega. 17:13 eduseisust 20:22 kaotatud esimese geimi järel spurtis ülikooli paar teises geimis ette 11:6 ning enam ohje käest ei antud – 21:10. Kolmanda geimi viimane viik oli 7:7, intervalliks olid Kaljurand ja Käsner ees 11:7 ning tüürisid mängu kindlalt võidusadamasse 21:15. Teises ringis on meie esipaari vastas Kevin Strobl ja Tonni Zhou Itaaliast. Oskar Männik ja Rannar Zirk (Nõo SK) olid avaringis vabad, 16 parema seas mängitakse Jonty Russi ja Sam Smithiga Inglismaalt.

Naiste paarismängus Eesti paaridel teise ringi asja ei olnud. Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) kaotasid Nika Arihile ja Lia Saleharile (Sloveenia) 11:21, 14:21, Andra Mai Hoop (TÜASK) ja Marta Emili Teller (Triiton) jäid 24:22, 7:21, 9:21 alla Ieva Popele ja Diana Stognijale (Läti) ning Emili Pärsim ja Marelle Salu (Triiton) poolataridele Magdalena Swierczynskale ja Karolina Wladzinskale 6:21, 11.21.

Segapaarismängus on Eesti paare põhitabelis neli ning pooled neist saavad laupäeval veel mängida. Rannar Zirk (Nõo SK) ja Andra Mai Hoop (TÜASK) alistasid Andis Bērziņši ja Una Berga (Läti) 21:14, 11:21, 21:12 ning Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus (TÜASK) Artūrs Akmensi ja Annija Rulle-Titava (Läti) 21:12, 21:12. Zirk ja Hoop mängivad laupäeval Wiktor Trecki ja Magdalena Swierczynskaga (Poola), Männik ja Üprus lähevad kokku teise asetusega ukrainlaste Mihhailo Mahnovski ja Anastassia Prozorovaga.

Rene Leeman (TSKeskus) ja Marta Emili Teller (Triiton) kaotasid esimese paigutusega Miha Ivančičile ja Petra Polancile (Sloveenia) 7:21, 8:21, Hugo Themas ja Emili Pärsim (Triiton) Adrian Krawczukile ja Karolina Wladzinskale (Poola) 15:21, 9:21.