Euroopa meistri selgitavad taanlased ja prantslased

Soomes Vantaas peetaval segavõistkondade EM-il selgitavad laupäeval meistri Taani ja Prantsusmaa. Reedel mängitud poolfinaalides, mis olid loosi tahtel alagrupiturniiride teise vooru korduseks, suutsid taanlased taas sakslastest 3:2 jagu saada, kuid prantslastel õnnestus venelastelt saadud 1:4 kaotuse eest 3:2 revanš saavutada. Finalistid tulevad laupäeval platsile kohaliku aja järgi kell 15. Otseülekannet saab vaadata SIIT.

Esimesena sai lahenduse Prantsusmaa ja Venemaa vastasseis. Kui kaks päeva tagasi suutis prantslastele ainsa võidupunkti tuua Xuefei Qi naisüksikmängus, siis seekord tuli tal Jevgenia Kossetskaja paremust tunnistada. Järgmised kaks kohtumist kestsid üle pooleteise tunni ning mõlemas saatis kolmegeimilise heitluse järel edu prantslasi. Toma Junior Popov võitis Vladimir Malkovi ning naispaaride mängus jäid Lea Palermo ja Anne Tran peale Alina Davletova ja Kossetskaja vastu. Venelased viigistasid meeste paarismänguga, kui Vladimir Ivanovile ja Ivan Sozonovile suutsid Ronan Labar ja Julien Maio vastu seista vaid pool tundi.

Finaali pääseja otsustati kahe maailma paremikku kuuluva segapaari lahingus. Maailma edetabelis 13. kohal paiknevad Thom Gicquel ja Delphine Delrue kaotasid edetabelis neist kaheksa kohta allpool paiknevatele Rodion Alimovile ja Davletovale küll esimese geimi 18:21, kuid võitsid teise 21:15 ning kolmandaks Venemaa paaril enam jaksu polnud. Prantslased said ette 16:8 ja võitsid 21:9.

PF1. 19.02: Prantsusmaa – Venemaa 3:2

Taani ja Saksamaa kohtumise skooriareng kulges täpselt samas rütmis kui esimeses poolfinaalis, kuid mänguliikide järjekord oli teine. Mark Lamsfuss ja Isabel Herttrich võitsid esimeses, segapaaride duellis Mathias Christianseni ja Alexandra Bøje 21:18, 21:17, kuid Euroopa esireketil Viktor Axelsenil kulus viigistamiseks vaid 33 minutit (ohvriks oli Max Weisskirchen). Naiste üksikmäng kestis poole kauem ning ühe tunni ja kahe minutiga õnnestus Mia Blichfeldtil Yvonne Li kolmes geimis üle mängida ning Taani 2:1 ette viia.

Viktor Axelsen. Foto: bwfbadminton.com

Neljas kohtumine veel finalisti ei selgitanud, sest meeste paarismängu valitsevad Euroopa meistrid Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen suutsid Mark Lamsfussile ja Marvin Seidelile korralikku vastupanu osutada vaid avageimis (19:21). Teise geimi kaotasid taanlased koguni 5:21 ning veeretasid kogu vastutuse Maiken Fruergraadi ja Amalie Magelundi õlule. Nood alustasid Isabel Herttrichi ja Kilasu Ostermeyeri vastu küll enesekindlalt (21:11), kuid sakslannad ei kavatsenud alla anda. Nad võitsid teise geimi 21:18 ning viigistasid seisu. Kolmandas geimis pääsesid taanlannad ette 13:6, kuid sakslannade 5:0 vahespurt aitas nad mängu tagasi. Taani paari vastuspurdile seisuks 17:11 leidus Herttrichil ja Ostermeyeril samuti veel vastus, sest tagasi löödi neli matšpalli. Taanlannade 20:19 eduseisus langes selle geimi neljakümnes punkt siiski nende saagiks.

PF2. 19.02: Taani – Saksamaa 3:2